Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/4vVKKo
1397/03/28 - 10:40 تاريخ انتشار: 1025 تعداد بازديد: 49809 كد خبر:
نمره قبولی بانک مرکزی در بهبود وضعیت بازار سکه و ارز
عین الله شریف پور اظهار داشت: در مجموع اقدام دولت به ویژه بانک مرکزی در کنترل قیمت ارز با عنایت به شوکی که پس از عید به بازار وارد شد خوب و مطلوب بوده است.


نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با مطلوب خواندن سیاست های دولت به ویژه بانک مرکزی در ساماندهی بازار ارز و سکه، گفت: دولت به ویژه تیم اقتصادی آن باید در تحکیم و تقویت روابط خود با مجلس تلاش کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایبنا، عین الله شریف پور با اشاره به وضعیت بازار ارز، اظهارداشت: در مجموع اقدام دولت به ویژه بانک مرکزی در کنترل قیمت ارز با عنایت به شوکی که پس از عید به بازار وارد شد خوب و مطلوب بوده است.

وی، افزود: دولت از طریق سامانه نیما اقداماتی را در راستای قیمت ارز انجام داده که توانسته تا حدودی از تنش های قیمتی جلوگیری کند.

نماینده مردم ماکو و چالدران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تداوم سیاست های دولت به ساماندهی بازار ارزی و بهبود وضعیت اقتصادی کشور می انجامد، تصریح کرد: هماهنگی تیم اقتصادی دولت یکی از راهکارهایی است که برای تنظیم نرخ ها در بازار مورد نیاز است.

شریف پور با بیان اینکه برخی با تشویش اذهان از آشفتگی بازار ارز به نفع خود بهره برداری می کنند، گفت: شناسایی برهم زنندگان نظم بازار بیش از هر چیز دیگری اهمیت داشته از اینرو دولت باید با اتخاذ سیاست هایی تسریع در بهبود وضعیت قیمت ها در بازار را پیگیری کند.

وی با بیان اینکه باید روابط تیم اقتصادی دولت با کارشناسان و متخصصان اقتصادی تقویت شود، گفت: دولت اگر خواهان رفع مشکلی از مشکلات مردم در عرصه اقتصادی است باید در استای تقویت تعامل خود با کارشناسان تلاش کند و تحمل دیدگاه های مخالف را نیز داشته باشد.

شریف پور با تاکید بر ضرورت استفاده از تجربیات تاریخی در ارتباط با شوک های رخ داده در عرصه های مختلف اقتصادی، تصریح کرد: باید از تجربیات تلخ گذشته که مشکلات اقتصادی کشور را حاد کرده استفاده کنیم، در غیر اینصورت مشکلات قبلی دوباره تکرار خواهد شد.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: رصد منسجم بازار و توزیع سکه و ارز به میزان مورد نیاز می تواند تب ایجاد شده در بین متقاضیان را کاهش داده و به این ترتیب از نوسانات شدید قیمتی جلوگیری کند.

وی ادامه داد: مردم باید با آینده نگری از خریدهای کاذب ارز و سکه جلوگیری کنند که این خود عامل اصلی تنش های قیمتی در ماه های اخیر است در این راستا نیز دولت نقش مهمی در شناسایی تقاضاهای اصلی یا کاذب دارد.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد