Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/KJ6TkT
1397/03/30 - 16:00 تاريخ انتشار: 1772 تعداد بازديد: 49905 كد خبر:
پرونده بهاری بورس بسته شد
شاخص با رشد ۲۳۶۸ واحدی به استقبال تابستان رفت
گروه های فلزات اساسی، فرآورده های نفتی و شیمیایی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.

شاخص کل در آخرین روز کاری خرداد ماه با رشد بالغ بر دو هزار و ۳۰۰ واحد ، پرونده فصل بهار را بست.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) در معاملات روز جاری شاخص کل بورس 2هزار و ۳۶۸ واحد رشد کرد و در رقم ۱۰۸ هزار و ۸۷۲ واحد ایستاد تا پرقدرت و با رکوردی جدید تابستان را آغاز کند.

سرمایه گذاران بورسی امروز بیش از 2 میلیارد و ۵۵۷ میلیون برگه سهم، حق تقدم وسایر دارایی های مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بالغ بر ۷ هزار و دو میلیارد ریال بود .

در بازار امروز نماد شرکت های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، گل گهر، فولاد مبارکه، سرمایه گذاری معادن و فلزات، چادرملو، پالایش نفت اصفهان و گسترش نفت و گاز پارسیان با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص رشد 2 هزار و ۳۶۸ واحدی این متغیر را رقم زدند.

شاخص هم وزن امروز ۱۷۴ واحد رشد کرد. همچنین شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب یک هزار و ۸۳۵ و ۴ هزار و ۲۳۵ واحد صعودی شدند.

گروه های فلزات اساسی، فرآورده های نفتی و شیمیایی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای سرمایه گذاری سپه، توسعه معدنی و صنعتی صبانور، توسعه معادن و فلزات، بانک صادرات، سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران، کارخانجات داروپخش و نفت بهران بود.

در مقابل نمادهای ایرکا پارت صنعت، کشت و صنعت چین چین،موتورسازان تراکتورسازی ایران، سیمان شمال، لیزینگ ایرانیان، سیمان خزر و صنعتی بهشهر با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید سهام شرکت پرداخت الکترونیک سامان، کارت اعتباری ایران کیش، صنعتی و معدنی چادرملو، پالایش نفت اصفهان، اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و بورس اوراق بهادار بیشترین تقاضا و طولانی ترین صف های خرید را داشتند.

در مقابل گروهی از سرمایه گذاران تلاش کردند با عرضه های سنگین از اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، اوراق مشارکت شهرداری تهران، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت لیزینگ رایان سایپا و اوراق مشارکت شهرداری مشهد خارج شوند.

در پایان معاملات امروز سرمایه گذاری سایپا با معامله ۲۲۹ میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و صنایع پتروشیمی خلیج فارس با معامله ۷۶۲ میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را ثبت کردند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد