Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/8X5QkW
1397/04/03 - 16:31 تاريخ انتشار: 934 تعداد بازديد: 49968 كد خبر:
در آستانه برگزاری مجامع عمومی فرابورس ایران؛
آیفکس در بالاترین ارتفاع تاریخی خود ایستاد
نماد‌های «کشرق»، «ذوب» و «زگلدشت» بیشترین افزایش قیمت و «گندم»، «غمینو» و «وکوثر» بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند و نماد‌های «میدکو»، «چکاپا» و «وکوثر» با بیشترین حجم معامله رو‌به‌رو شدند.

معاملات فرابورس ایران در اولین هفته تابستان با حفظ روند صعودی خود و ثبت رکورد جدید برای شاخص کل همراه بود و نماگر بازار با نزدیک به 30 واحد افزایش تا ارتفاع 1287 واحدی صعود کرد تا بدین ترتیب آیفکس در بالاترین ارتفاع تاریخی خود بایستد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از  فرابورس ایران، در جریان بیش از 59 هزار دادوستد امروز یکشنبه 3 تیرماه، نزدیک به 636 میلیون ورقه بهادار به ارزش نزدیک به 2 هزار و 849 میلیارد ریال دست‌به‌دست شد که به افزایش حدودا 2 درصدی آیفکس انجامید. در روز جاری نمادهای «ذوب»، «میدکو»، «زاگرس»، «هرمز» و «ارفع» پنج نماد نخستی بودند که تا سطح حداکثر 7 واحد تاثیر مثبت بر شاخص کل فرابورس داشتند و نماد‌های «ذوب»، «سمگا» و «زاگرس» به عنوان پُربیننده‌ترین نماد‌‌های معاملات امروز شناخته شدند.

همچنین نماد‌های «کشرق»، «ذوب» و «زگلدشت» بیشترین افزایش قیمت و «گندم»، «غمینو» و «وکوثر» بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند و نماد‌های «میدکو»، «چکاپا» و «وکوثر» با بیشترین حجم معامله رو‌به‌رو شدند.

از طرف دیگر در تابلو تسهیلات مسکن نیز امروز یکشنبه مورخ 3 تیر 1397 نماد معاملاتی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک ملی خرداد ماه سال 1397 در نماد (تملی703)، گشایش یافت که مدت اعتبار در این نماد معاملاتی جهت نقل و انتقال (خرید و فروش) تا تاریخ 15 خرداد 1399 و جهت استفاده از تسهیلات مسکن بانک ملی تا تاریخ 15تیر 1399 تعیین شده است. شایان ذکر است که اوراق مذکور در معاملات روز جاری 640 هزار ریال قیمت خورد.

بنابر اعلام مدیریت پذیرش فرابورس، دویست و بیست و چهارمین نماد معاملاتی به تازگی در فهرست نرخ‌های بازار پایه فرابورس ایران درج شده است؛ نماد شرکت سرمایه‌گذاری ملت (سهامی عام)، «وملت»، که در گروه سرمایه‌گذاری‌ها زیرگروه سایر واسطه‌های مالی قرار داد پس از احراز تمامی شرایط لازم برای پذیرش از تاریخ 2 تیر‌ماه 97 در تابلو ج بازار پایه درج شده است.

همچنین مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت فرابورس ایران و مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت فردا دوشنبه 4 تیر‌ماه این مجامع در سالن نور مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه الزهرا برگزار خواهد شد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد