Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/Gx5ZQ8
1397/04/05 - 11:45 تاريخ انتشار: 1010 تعداد بازديد: 50012 كد خبر:
عرضه اولیه پتروشیمی۶۰۰ میلیاردی در آینده نزدیک و پذیرش های جدید
اسماعیل درگاهی، با اشاره به شرایط روزهای گذشته بازار سهام که با افزایش قیمت ها و رکورد شکنی های متعدد متغیرها همراه بوده، اظهار داشت: در این شرایط که نقدینگی جدیدی سرازیر بورس شده و تقاضاهای زیادی مخصوصا" از سوی سرمایه گذاران خرد ایجاد شده، زمان مناسبی برای حضور شرکت های جدید و پاسخ به بخشی از نیازهای فعالان بازار است.


مدیر پذیرش بورس تهران از عرضه اولیه دو شرکت پتروشیمی پارس و کشت و صنعت و دامپروری پارس در آینده ای نزدیک و پذیرش چند شرکت دیگر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از بورس پرس، اسماعیل درگاهی، با اشاره به شرایط روزهای گذشته بازار سهام که با افزایش قیمت ها و رکورد شکنی های متعدد متغیرها همراه بوده، اظهار داشت: در این شرایط که نقدینگی جدیدی سرازیر بورس شده و تقاضاهای زیادی مخصوصا" از سوی سرمایه گذاران خرد ایجاد شده، زمان مناسبی برای حضور شرکت های جدید و پاسخ به بخشی از نیازهای فعالان بازار است.

وی ادامه داد: بنابراین، طبق اولویت بندی دو سه ماهه، بهترین شرکت ها آماده عرضه اولیه شده اند و چند شرکت هم در نوبت و طی فرایند پذیرش قرار دارند.

این مقام مسئول افزود: در این میان پتروشیمی پارس از آمادگی بیشتری برای واگذاری برخودار بوده و قرار است در صورت نبود مانعی، اوایل هفته آینده یا دو هفته آینده 5 تا 10 درصد سهام این شرکت 600 میلیارد تومانی با اهتمام سهامدار عمده یعنی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و سازمان بورس عرضه اولیه شود.

درگاهی ادامه داد: همچنین شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس با سرمایه 32.5 میلیارد تومانی در نوبت عرضه اولیه است که بعد از پتروشیمی پارس وارد بورس خواهد شد.

وی در پاسخ به این سئوال که چه شرکت هایی در حال طی فرایند پذیرش یا در نوبت پذیرش هستند گفت: در کنار چند اوراق ، شرکت هایی مانند تامین سرمایه نوین و یک شرکت دیگر از این گروه، سیمرغ بزرگترین مجتمع مرغداری در خاورمیانه با 39 سال سابقه و سرمایه 80 میلیارد تومانی، فروشگاه زنجیره ایی افق کوروش و پتروشیمی خراسان آماده پذیرش و درج نماد بوده و پرشین فولادآریا و ریل پرداز نوین هم در حال طی فرایند پذیرش هستند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد