Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/h6oowi
1397/04/05 - 15:29 تاريخ انتشار: 1004 تعداد بازديد: 50026 كد خبر:
استراحت شاخص کل، پس از ۹ روز رشد پیاپی و بازدهی 19.5 درصدی؛
فاز شناسایی سود میان سهامداران
در معاملات روز جاری شاخص کل بورس پس از رشدی 19.5 درصدی در ۹ روز معاملاتی تصمیم به استراحت گرفت. سرمایه گذاران بورسی امروز برای شناسایی سود اقدام به عرضه سهام کردند، چراکه بسیاری از سهام در این مدت بازدهی بیش از ۲۵ درصدی داشتند .

در داد و ستدهای روز جاری بورس سرمایه گذاران بیش از ۴ میلیارد و ۴۹۹ میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در معاملات روز سه شنبه بورس سرمایه گذاران بیش از ۴ میلیارد برگه دارایی مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بالغ بر ۷ هزار و ۱۹۴ میلیارد ریال بود و در ۱۴۸ هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

در معاملات روز جاری شاخص کل بورس پس از رشدی 19.5 درصدی در ۹ روز معاملاتی تصمیم به استراحت گرفت. سرمایه گذاران بورسی امروز برای شناسایی سود اقدام به عرضه سهام کردند چراکه بسیاری از سهام در این مدت بازدهی بیش از ۲۵ درصدی داشتند .

در بازار امروز رقم حجم و ارزش معاملات قابل توجه بود و بیشترین حجم معاملات متعلق به نماد حق تقدم سرمایه گذاری غدیر با معامله یک میلیارد و ۵۵۳ میلیون برگه و بیشترین ارزش معاملات متعلق به نماد سرمایه گذاری غدیر با معامله به ارزش ۸۷۰ هزار میلیون ریال بود.

این گزارش حاکی است صنایع فلزات اساسی، کانه فلزی و شیمیایی ها با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار بگیرند.

همچنین صنایع رادیویی، دارویی، قند و شکر و لاستیک نیز در بازار امروز مثبت بودند.

صدرنشینی بازار امروز نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای نورد قطعات فولادی، کویر تایر، آهنگری تراکتورسازی ایران، دارویی رازک، سرمایه گذاری بهمن، گروه صنعتی سپاهان و حمل و نقل بین المللی خلیج فارس بود.

در مقابل نمادهای سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، باما، پارس الکتریک، سرمایه گذاری صنعت و معدن، مارگارین، پارس خزر و فرآورده های نسوز آذر با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

امروز نماد پالایش نفت تبریز و گروه بهمن بیشترین خرید حقیقی و فولاد مبارکه و گل گهر بیشترین خرید حقوقی را داشتند.

بورس امروز شاهد بیشترین تقاضای خرید در سهام بورس اوراق بهادار بود. این نماد امروز بیش از ۲۲ میلیون برگه سهم تقاضای خرید داشت.

در ادامه سهام چادرملو، اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، سهام آهنگری تراکتورسازی ایران، واحدهای صندوق امین یکم و اوراق مشارکت شهرداری شیراز امروز بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید را داشتند.

در مقابل اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، اوراق مشارکت ملی نفت ایران، اوراق مشارکت شهرداری تهرانُ سهام باما و اوراق صکوک گل گهر بیشترین عرضه ها و سنگین ترین صف های فروش را داشتند.

در پایان معاملات امروز نمادهای ملی مس، فولاد مبارکه، تاپیکو، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی و گل گهر با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص افت یک هزار و ۶۴۶ واحدی این متغیر را پس از ۹ روز رشد و بازدهی ۱۹.۵ درصدی ، ثبت کرد.

شاخص های بازار اول و دوم نیز امروز به ترتیب یک هزار و ۴۴۵ واحد و دو هزار و ۵۳ واحد افت کردند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد