Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/hJNZgf
1397/04/06 - 11:59 تاريخ انتشار: 555 تعداد بازديد: 50033 كد خبر:
برای تحویل در آبان ماه ۱۳۹۷ رقم می خورد؛
راه اندازی دومین سررسید قرارداد آتی زعفران از فردا
قرارداد آتی زعفران برای تحویل در آبان ماه سال جاری از امروز در بازار مشتقه بورس کالای ایران راه اندازی شده و تا تاریخ ۱۴ مهر ماه سال جاری قابل معامله خواهد بود.»


بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای از راه اندازی دومین سررسید قرارداد آتی زعفران برای تحویل در آبان ماه ۱۳۹۷ طی معاملات امروز ششم تیرماه جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در این اطلاعیه آمده است:« قرارداد آتی زعفران برای تحویل در آبان ماه سال جاری از امروز در بازار مشتقه بورس کالای ایران راه اندازی شده و تا تاریخ ۱۴ مهر ماه سال جاری قابل معامله خواهد بود.»

طبق این اطلاعیه، قراردادهای آتی در اولین روز معاملاتی، بدون حد نوسان قیمتی، با دوره پیش گشایش به مدت ۳۰ دقیقه در ابتدای جلسه معاملاتی آغاز و پس از انجام حراج تک قیمتی راس ساعت ۱۳ با دوره عادی معاملاتی و اعمال حد نوسان قیمت روزانه ادامه می یابد.

همچنین، قیمت پایه قرارداد آتی، همان قیمت کشف شده در حراج تک قیمتی خواهد بود که مبنای حد نوسان قیمت روزانه برای ادامه معاملات در حراج پیوسته قرار خواهد گرفت. بدیهی است در صورت عدم انجام معامله در حراج تک قیمتی، قرارداد آتی متوقف و مجدداً همین فرآیند، روز کاری بعد تکرار خواهد شد.

براساس این گزارش، دوره معاملات قرارداد آتی زعفران بگونه ای است که مرحله پیش گشایش از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۳  بدون حد نوسان قیمت روزانه برگزار شده و دوره عادی معاملاتی نیز از ساعت ۱۳ تا ۱۵:۳۰ برگزار می شود که در این مرحله اعمال حد نوسان قیمت روزانه بر پایه قیمت کشف شده در حراج تک قیمتی صورت می گیرد.

معاملات آتی زعفران در قراردادهای ۱۰۰ گرمی تاکنون تنها برای سررسید شهریور ماه سال جاری پیگیری شده است و قرارداد آتی زعفران سررسید آبان ماه دومین سررسیدی است که از فردا به این قرارداد اضافه خواهد شد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد