Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/ek2RyV
1397/04/06 - 15:36 تاريخ انتشار: 897 تعداد بازديد: 50060 كد خبر:
روح بخش مطرح کرد؛
جایگاه ویژه بورس درجذب گسترده سرمایه و تامین مالی فعالیت های اقتصادی
مدیر روابط عمومی و اموربین الملل بورس تهران تاکید کرد: کلیه سرمایه گذاران به دور از شتابزدگی با تحلیل و مطالعه در بازار فعال باشند. اشخاصی که تمایل دارند از ریسک بازار فاصله بیشتری داشته باشند می توانند از ابزار غیر مستقیم صندوق ها بهره گیری کنند.

جایگاه بورس در جذب گسترده سرمایه و تامین مالی بخش خصوصی و عمومی از نظر سهولت در دسترسی به منابع، نرخ تامین آن و همچنین بازده ایجاد شده منحصر بفرد است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، به نقل از روابط عمومی بورس، تهران حمید روح بخش مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران ضمن بیان مطلب فوق افزود: در سال های اخیر متوسط تامین مالی سالانه از طریق ابزارهای مختلف بورس تهران در حدود 20000 میلیارد تومان به ازای هر سال از طریق درگاه های عرضه اولیه، اوراق بدهی، اختیار فروش تبعی و افزایش سرمایه محقق شده است.

وی با اشاره به اینکه توجه دولت به نقش بازار سرمایه در جذب سرمایه و تامین مالی بخش خصوصی و دولت، فرصت های مناسبی برای رشد بازار فراهم کرده است؛ گفت: جایگاه بورس در جذب گسترده سرمایه و تامین مالی از نظر سهولت در دسترسی به منابع، نرخ تامین آن و همچنین بازده ایجاد شده منحصر بفرد است.

روح بخش با دعوت از کلیه سرمایه گذاران گفت: سرمایه گذاران با توجه به ریسک و بازده مورد انتظار امکان حضور و فعالیت در بورس را دارند و می توانند از طریق ابزارهای متنوع معاملاتی از قبیل سهام، اوراق بدهی، صندوق های قابل معامله، اوراق اتی ، اختیار خرید و فروش و صندوق های سرمایه گذاری مشترک با مطالعه و تحلیل سرمایه گذاری کنند و بدین وسیله در رشد و توسعه اقتصادی کشور مشارکت کنند.

وی با بیان اینکه ورود نقدینگی با حجم انبوه به بازارهایی از قبیل طلا، ارز و مسکن در مسیر تامین مالی قرار نمی گیرد بلکه با ایجاد تورم، هزینه خانوار افزایش می دهد؛ خاطرنشان کرد: در حالی که ورود وجوه به بورس در مسیر تامین مالی طیف گسترده ای از واحدهای اقتصادی قرار می گیرد و رشد و شکوفایی بنگاه ها را تسریع می کند و به تبع آن افزایش قیمت اوراق بهادار محقق می شود که این افزایش تاثیری به تورم نداشته و هزینه خانوار را افزایش نمی دهد بلکه عایدی آنها را از سرمایه گذاری در اوراق بهادار افزایش می دهد

مدیر روابط عمومی و اموربین الملل بورس تهران تاکید کرد: کلیه سرمایه گذاران به دور از شتابزدگی با تحلیل و مطالعه در بازار فعال باشند. اشخاصی که تمایل دارند از ریسک بازار فاصله بیشتری داشته باشند می توانند از ابزار غیر مستقیم صندوق ها بهره گیری کنند. سرمایه گذاران در هر حالتی از روند بازار، برای کنترل ریسک، سبدی از سرمایه گذاری را با تنوع مناسب طراحی کنند.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاران مبتدی باید برای فعالیت در بازار سرمایه آموزش ببینند افزود: بورس تهران در سطح کشور و از طریق 22 تالار و دفتر منطقه ای با برگزاری کلاس های آموزشی، اطلاعات اولیه را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد.

روح بخش بهره گیری از خدمات مشاوره در بازار سرمایه را برای سرمایه گذاران مطرح کرد و گفت: شرکت های مشاور سرمایه گذاری، سبد گردان ها، کارگزاران و کارشناسان خبره گزینه هایی هستند که می توانند به سرمایه گذاران مشاوره های حرفه ای و تخصصی ارائه می کنند و بهینه است از خدمات آنها استفاده کنند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد