Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/BLRr5k
1397/04/06 - 15:34 تاريخ انتشار: 1162 تعداد بازديد: 50061 كد خبر:
با هدف توسعه نظام راهبری شرکتی ناشران بورسی انجام شد:
امضای تفاهم نامه همکاری بین بورس تهران و موسسه رتبه بندی اعتباری پارس کیان
موضوع تفاهم نامه؛همکاری مشترک در امتیازدهی و رتبه بندی نظام راهبری شرکتی(Corporate Governance) ناشران پذیرفته‌شده نزد بورس اوراق بهادار تهران است.

با امضای تفاهم نامه همکاری مابین بورس تهران و موسسه رتبه بندی اعتباری پارس کیان، امتیازدهی و رتبه بندی نظام راهبری شرکتی(Corporate Governance) ناشران پذیرفته‌شده نزد بورس اوراق بهادار تهران کلید خورد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به نقل از  روابط عمومی بورس اوراق بهادار تهران، امروز 6 تیرماه 1396 در جلسه ای با حضور  قالیباف اصل، مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران به همراه معاون ناشران و اعضا و مدیران واحدهای مرتبط و عربی مزرعه شاهی مدیرعامل موسسه رتبه بندی اعتباری پارس این تفاهم نامه همکاری به امضا رسید.

بر این اساس تفاهم‌نامه با هدف ایجاد زمینه‌های مناسب برای همکاری بیشتر طرف‌های تفاهم‌‌نامه در حوزه‌ توسعه نظام راهبری شرکتی در بین ناشران پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران، با استفاده از کلیه امکانات طرف‌های تفاهم‌‌نامه اعم از توانمندی‌های علمی، منابع انسانی، فنی، اطلاعاتی، تجربـه و تخصـص است.

موضوع تفاهم نامه؛همکاری مشترک در امتیازدهی و رتبه بندی نظام راهبری شرکتی(Corporate Governance) ناشران پذیرفته‌شده نزد بورس اوراق بهادار تهران است.

شایان ذکر است در خصوص بهبود رعایت اصول راهبری شرکتی در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار، بورس تهران اقدام به تهیه توصیه نامه راهبری شرکتی برای شرکتهای بورسی و پرسشنامه امتیازبندی شرکتهای بورسی از منظر راهبری شرکتی کرده است و برای بررسی و تصویب به سازمان بورس پیشنهاد شد. این توصیه نامه پیشنهادی مشتمل بر چهار بخش 1) حقوق سهامداران، 2) هیات مدیره و کمیته های هیات مدیره 3) حسابرسی 4) شفافیت و اطلاع رسانی است.

شایان ذکر است این توصیه ها با اقتباس از استانداردهای بین المللی در زمینه راهبری شرکتی و تطبیق آن با قوانین و مقررات داخلی در حوزه بازار سرمایه تنظیم شده است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد