Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/8xiKWd
1397/04/06 - 16:09 تاريخ انتشار: 1786 تعداد بازديد: 50068 كد خبر:
در معاملات آخرین روز هفته جاری محقق شد؛
فرمان بورس در دست حقوقی ها/ جمع شدن صف های فروش
سرمایه گذاران امروز بیش از ۲ میلیارد و ۲۸۰ میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند که نسبت به روز قبل کاهش حدود ۴۹ درصدی حجم معاملات ثبت شد.

در آخرین روز کاری هفته ، در بورس تهران ، سرمایه گذاران برای شناسایی سود کوتاه مدت متاثر از رشد دو هفته اخیر اقدام به عرضه سهام و تشکیل صف های فروش کردند که این فشار فروش پس از رشد پرسرعت بازار کاملا طبیعی و قابل پیش بینی بود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در داد و ستدهای روز چهارشنبه بورس سرمایه گذاری غدیر با معامله ۴۲۴ میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و فولاد مبارکه با معامله ۶۹۶ میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

سرمایه گذاران امروز بیش از ۲ میلیارد و ۲۸۰ میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند که نسبت به روز قبل کاهش حدود ۴۹ درصدی حجم معاملات ثبت شد.

همچنین ارزش معاملات روز جاری ۵ هزار و ۸۱۹ میلیارد ریال بود که این متغیر نیز نزدیک به ۲۰ درصد کاهش یافت.

بررسی ها نشان می دهد که خالص تغییر مالکیت کل بازار ۱۱۳ میلیارد تومان به نفع حقوقی ها است که نشان دهنده ورود حقوقی ها برای خرید سهام در روزهای منفی است. کارشناسان آغاز اصلاح بازار را بهترین زمان برای خرید سهام بنیادی می دانند.

در بازار امروز گروه های فلزات اساسی، کانه فلزی و شیمیایی ها با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی بورس بودند.

همچنین گروه های بیمه و صندوق بازنشستگی، ساخت محصولات فلزی و مخابرات امروز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

سرمایه گذاران بورسی در روز چهارشنبه توجه ویژه ای برای خرید سهام به گروه های ماشین آلات و دستگاه های برقی، بیمه و صندوق بازنشستگی و رایانه و فعالیت های وابسته به آن داشتند.

این در حالی بود که صنایع سیمانی، فلزات اساسی و محصولات شیمیایی شاهد صف های فروش بودند.

تعداد سهام آخرین معامله مثبت در روز جاری متعلق به ۸۸ شرکت بود. صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت در نماد شرکت های آهنگری تراکتورسازی ایران، دوده صنعتی پارس، کویر تایر، داروسازی امین، افست، سایپا آذین و تولید محور خودرو ثبت شد.

همچنین امروز نماد شرکت های حفاری شمال، داروسازی فارابی، سامان گستر اصفهان، رینگ سازی مشهد، پارس الکتریک، سرمایه گذاری توسعه ملی و گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان با بیشترین کاهش قیمت مواجه شدند.

سرمایه گذاران بورسی امروز برای دومین روز پیاپی برای خرید سهام بورس اوراق بهادار صف ۱۵ میلیون حجمی تشکیل دادند.

همچنین اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، سهام پتروشیمی خارک، آهنگری تراکتورسازی ایران، توسعه معادن روی ایران، فولاد مبارکه اصفهان و واحدهای صندوق امین یکم نیز جزو فهرست برترین تقاضاها بودند. حجم تقاضا در این نمادها بیش از ۱۳ میلیون تقاضا بود.

همچنین سرمایه گذاران برای فروش اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، اوراق مشارکت شهرداری تهران و اوراق صکوک گل گهر بیشترین عرضه ها و صف های فروش را داشتند. البته حجم عرضه ها در این نمادها حدود یک میلیون سهم بود که نشان از کاهش فشار فروش و حجم عرضه در پایان ساعت معاملاتی امروز دارد.

در پایان معاملات بازار امروز معاملات نمادهای فولاد مبارکه، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی مس، تاپیکو، سرمایه گذاری غدیر ، گسترش نفت و گاز پارسیان و پالایش نفت اصفهان با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص افت دو هزار و ۲۰۲ واحدی این متغیر را رقم زدند. شاخص کل در عدد ۱۱۱ هزار و ۳۲۴ واحد هفته را به پایان رساند.

شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب یک هزار و ۵۸۰ و ۴ هزار و ۶۰۵ واحد منفی شدند.

امروز نمادهای چادرملو، مخابرات، آهنگری تراکتورسازی ایران و پتروشیمی پردیس شاهد افزایش ارزش بازاری خود بودند و مرکز توجه و اقبال قرار گرفتند.

همچنین بیشترین ارزش معاملات نیز در نمادهای فولاد مبارکه، سرمایه گذاری غدیر، چادرملو و ملی مس انجام شد.

شایان ذکر است بازدهی بورس از ابتدای سال تا پایان روز جاری به بیش از ۱۵ درصد رسید. همچنین بازدهی یک ساله بورس از خرداد سال ۹۶ تا امروز ۴۱ درصد بوده که نشان دهنده سودآوری این بازار با نگاه بلند مدت است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد