Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/35M8zP
1397/04/09 - 11:07 تاريخ انتشار: 568 تعداد بازديد: 50084 كد خبر:
FATFتعلیق اقدامات متقابل خود در قبال ایران را تا اکتبر تمدید کرد
گروه ویژه اقدام مالی FATF ضمن ابراز ناامیدی از اینکه ایران برنامه اقدام خود را کامل اجرا نکرده ولی با توجه به تداوم تلاش های دولت ایران، تعلیق اقدامات مقابله ای خود را تا ماه اکتبر تمدید کرد


گروه ویژه اقدام مالی (FATF) با وجود آنکه ایران برنامه اقدام خود را به طور کامل اجرا نکرده ولی با توجه به تداوم تلاش های دولت، تعلیق اقدامات مقابله ای خود را تا ماه اکتبر و به مدت ۳ ماه تمدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، گروه ویژه اقدام مالی FATF ضمن ابراز ناامیدی از اینکه ایران برنامه اقدام خود را کامل اجرا نکرده ولی با توجه به تداوم تلاش های دولت ایران، تعلیق اقدامات مقابله ای خود را تا ماه اکتبر تمدید کرد.

این در شرایطی بود که دولت آمریکا و متحدین آن تلاش وافری برای وضع مجدد اقدامات مقابله ای به خاطر عدم اجرای برنامه اقدام با وجود گذشت شش ماه از مهلت پایانی برنامه اقدام داشتند.

بند جدید بیانیه عمومی مربوط به ایران که امروز منتشر شد به شرح زیر است:

FATF فورا از ایران انتظار دارد در مسیر اصلاحات گام برداشته تا این اطمینان حاصل شود که تمامی موضوعات باقی مانده در برنامه اقدام خود را از طریق تکمیل و اجرای اصلاحات مورد نیاز به ویژه در فعال کردن قوانین ضروری انجام داده است.

ما انتظار داریم که ایران اصلاحات در قوانین AML و CFT‌ را اجرایی کرده و کنوانسیون پالرمو و TF‌ را با انطباق کامل با استانداردهای FATF تا اکتبر ۲۰۱۸ تصویب کند، در غیر اینصورت FATF درباره اقدامات مناسب و ضروری در آن زمان تصمیم گیری خواهد کرد.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد