Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/ihX4ZX
1397/04/09 - 14:01 تاريخ انتشار: 788 تعداد بازديد: 50095 كد خبر:
برگزاری جلسه هم اندیشی برای آشنایی بیشتر ناشران پذیرفته شده در بورس تهران با آخرین تغییرات دستور العمل ها
در نشست برگزار شده با ناشران این صنعت به آن ها توصیه ها و نکات مربوط به گزارشگری و اطلاع رسانی به موقع ارائه شد و از آنها خواسته شد تا پیشنهادهای خود را در راستای ارتقای اطلاع رسانی به موقع و بهبود زیرساخت های گزارشگری با توجه به شرایط خاص این صنعت به صورت مکتوب به سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال کنند.

جلسه هم اندیشی برای آشنایی بیشتر ناشران بورسی فعال در صنعت انبوه سازی، املاک و مستغلات با آخرین تغییرات دستورالعمل ها و رفع موانع موجود در ارائه اطلاعات و گزارشگری به موقع ناشران بورسی مورخ 5 تیرماه در محل بورس تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به نقل از بورس تهران، طوبی دهقانی مدیر امور ناشران بورس تهران با اشاره به اینکه این نشست با حضور مدیران عامل و اعضا هیات مدیره و همچنین مدیران مالی شرکت­های ساختمانی روز سه شنبه 5 تیرماه در محل بورس اوراق بهادار تهران برگزار شد، خاطرنشان کرد: صنعت انبوه سازی، املاک و مستغلات شامل 12شرکت فعال در بورس تهران هستند. شرکت‌‌های فعال در صنعت ساختمان به کار در زمینه ساخت و ارائه خدمات ساخت در ابعاد مختلف اشتغال دارند و این صنعت در کشورمان همانند سایر کشورهای جهان، همواره جزو صنایع پیشران اقتصادی است.

دهقانی در ادامه گفت: از عمده دلایل عدم گزارشگری به موقع شرکت های فعال در حوزه انبوه سازی، املاک و مستغلات، عدم مطابقت برخی فرم ها و ساختارهای سامانه گزارشگری ناشران با توجه به نوع خاص فعالیت این شرکت ها، گستردگی تعداد شرکت های تابعه و شعبه های آن ها در سراسر کشور که منجر به تاخیر در تهیه اطلاعات مالی شرکت های مادر می شود، زمان بر بودن حسابرسی اطلاعات و گزارش های این دسته از شرکت ها و نکات مربوط به حسابرس، نیاز به نیروی انسانی بیشتر برای تهیه اطلاعات و صورت های مالی، عدم اطلاع و توجه کافی مدیران به قوانین و مقررات و دستورالعمل های بازار سرمایه و شرایط خاص این صنعت عنوان شد.

وی در پایان افزود: در نشست برگزار شده با ناشران این صنعت به آن ها توصیه ها و نکات مربوط به گزارشگری و اطلاع رسانی به موقع ارائه شد و از آنها خواسته شد تا پیشنهادهای خود را در راستای ارتقای اطلاع رسانی به موقع و بهبود زیرساخت های گزارشگری با توجه به شرایط خاص این صنعت به صورت مکتوب به سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال کنند.


 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد