Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/k2GcKW
1397/04/10 - 13:22 تاريخ انتشار: 720 تعداد بازديد: 50125 كد خبر:
تهدید صنایع خودروسازی :
بی ام دبلیو به وزارت بازرگانی آمریکا نامه اعتراضی نوشت
شرکت بی ام دبلیو در نامه ای خطاب به وزارت بازرگانی آمریکا نوشت: تولیدات داخلی خودروهای بی ام دبلیو هیچ ارتباطی با تهدید امنیت ملی آمریکا ندارد.

تعرفه اعمالی آمریکا بر خودروهای وارداتی، شرکت بی ام دبلیو را با کاهش میزان سرمایه گذاری و بالطبع کاهش میزان مشاغل در آمریکا همراه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، تعرفه های وضع شده آمریکا بر واردات خودرو از اروپا منجر به از دست رفتن نیروی کار فعال در بازار آمریکا شده و کارخانه این برند را در کارولینای جنوبی با اختلال رو به رو کرده است.

رئیس جمهور آمریکا در ماه گذشته دستور آغاز تحقیقاتی را مبنی بر اینکه آیا واردات خودرو از اروپا امنیت داخلی را تهدید می کند یا خیر صادر کرد. نتیجه تحقیقات مثبت بود و به این ترتیب تعرفه 20 درصدی بر روی تمام واردات خودرو از سوی اروپا وضع شد.

بر همین اساس بود که شرکت بی ام دبلیو در نامه ای خطاب به وزارت بازرگانی آمریکا نوشت: تولیدات داخلی خودروهای بی ام دبلیو هیچ ارتباطی با تهدید امنیت ملی آمریکا ندارد.

تولیدات کارخانه کارولینای جنوبی که بزرگترین کارخانه خارج از اروپای این برند محسوب می شود تقریبا 70 درصد از تولیدات سالانه این برند را شامل می شود.

تعرفه های اعمال شده از سوی چین بر روی ماشین های آمریکایی در واقع عکس العملی نسبت به وضع تعرفه آمریکا بر روی محصولات چینی بود که منجر به افزایش هزینه صادرات در چین شد .

از سوی دیگر اعمال تعرفه های سنگینی بر محصولات وارداتی به آمریکا فضای رقابتی برای دیگر کالاهای وارداتی را از دیگر کشورهای جهان تشدید می کند که این به نفع اوضاع اقتصادی و توازن تجاری در دنیا نیست .

بی ام دبلیو در این نامه اعلام داشته که تعرفه 25 درصدی که از سوی آمریکا اعمال شده، می تواند در حدود صدها هزار موقعیت شغلی را در این کشور نابود کند و منجر به افزایش قیمت این خودروها شده و صنعت مربوط را نیز تهدید کند.

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد