Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/6HefDf
1397/04/12 - 12:51 تاريخ انتشار: 753 تعداد بازديد: 50179 كد خبر:
بازگشت غول تکنولوژی به تابلوی معاملات:
سهام دل، نمی تواند از بازار سهام دل بکند
شرکت تکنولوژی Dell اعلام داشته که با پرداخت 21.7 میلیارد دلار قصد دارد تا به عنوان بزرگترین شرکت خوصی تکنولوژی دوباره سهام خود را وارد بورس کند.

شرکت تولید کامپیوترهای شخصی و تکنولوژی Dell تصمیم دارد دوباره به بازارهای سهام باز گردد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شرکت تکنولوژی Dell اعلام داشته که با پرداخت 21.7 میلیارد دلار قصد دارد تا به عنوان بزرگترین شرکت خصوصی تکنولوژی دوباره سهام خود را وارد بورس کند.

این غول تکنولوژی قصد دارد تا دوباره به بازار سهامی عام باز گردد. شرکت "دل" اعلام داشته که با ورود سهام جایگزین خود از طریق شرکت نرم افزای "وی ام ویر" به بازار سهام از طریق سوآپ سهمی قصد ورود به بازار را دارد.

شرکت نرم افزاری وی ام ویر، که در واقع یکی از زیرمجموعه های شرکت دل محسوب می شود  با جابه جایی سهام خود با شرکت دل، مسیر را برای ورود این شرکت به بازارهای سهام، هموار می کند.

بر اساس داده های اینوستوپدیا، سوآپ سهمی در واقع تبادل یک دارایی مبتنی بر سهام با یک ارزش برابر با یک دارایی دیگر است که در پروسه ادغام صورت می گیرد.

سوآپ سهمی وقتی صورت می گیرد که سهم سهامداران یک شرکت با سهم شرکتی که قصد ادغام دارد تعویض شود. برای تعویض سهم دو شرکت مورد هدف، قیمت سهام این دو شرکت باید کاملا برابر باشد.

شرکت دل اعلام کرده که این توافق موجب ارزش گذاری سهام این شرکت بین 61.1 میلیارد تا 70.1 میلیارد دلار خواهد شد و نسب به ارزش ذکر شده در گذشته، دو برابر خواهد شد.

این معامله موجب می شود که شرکت دل تمامی مراحل سنتی عرضه اولیه را پشت سر بگذارد و بدون این مراحل دست و پا گیر، دوباره معامله شود.

شرکت دل، که در سال 2013 میلادی دوباره خصوصی شد و از بازار سهام خارج شد حالا تصمیم گرفته که با جا به جایی سهام خود، دوباره روند عمومی شدن را ایجاد کند .

سهام این شرکت که در سال 2013 میلادی در بورس های نزدک و هنگ کنگ معامله می شد، با خروج از این بازارها، دوباره خصوصی شده بود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد