Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/67pm8Z
1397/04/13 - 10:40 تاريخ انتشار: 1084 تعداد بازديد: 50208 كد خبر:
در بازارهای بین المللی رقم خورد
قدرت گیری مجدد یوآن به داد کامودیتی ها رسید
نفت بار دیگر مسیر رشد را در پی گرفت
در بازار کامودیتی تضعیف دلار آمریکا و در مقابل ارتقای ارزش یوان باعث شد کامودیتی در مسیر صعودی قرار بگیرند. هچنین انتشار اطلاعیه بانک مرکزی چین در روز گذشته در خصوص حفاظت از ارزش یوآن باعث شد تا چشم انداز معامله گران نسبت به کامودیتی ها تا حدی مثبت شود.

بررسی معاملات ارزی در بازارهای جهانی حاکی از روند کم نوسان ارزهای مهم طی معاملات امروز است. تضعییف مختصر دلار در برابر یوآن رشد مختصر کامودیتی ها را به همراه داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شاخص دلار تاکنون با افت 0.17 درصدی به 94.2 رسیده است. بررسی ها حاکی از آن است که یکی از دلایل اصلی رفتار آرام بازار طی معاملات امروز مربوط به تعطیلی رسمی در کشور آمریکا است. روز استقلال آمریکا و تعطیلی رسمی این کشور این فرضیه را محتمل کرده است که امروز شاهد تحول چندانی در بازار این ارز نداشته باشیم.

با این وجود تقویم اقتصادی بین الملل در این چند روز شاهد رخدادهای قابل ملاحظه ای است، روز 5 شنبه صورت جلسه نشست اخیر بانک مرکزی آمریکا و در روز جمعه نیز آمار بخش اشتغال آمریکا منتشر می شود. به این ترتیب پیش بینی می شود تا پایان هفته فضای احتیاطی بر بازارهای جهانی حاکم باشد.  

اما در بازارهای آسیایی یوآن توانست با رشد قابل توجه ارزشی در برابر دلار، بار دیگر خودنمایی کند. یوآن که تا یک ماه گذشته تنها ارز مقاوم نسبت به تقویت شاخص دلار در بازارها بود، از ابتدای ژوئن با تشدید تنش های تجاری میان دو کشور چین و آمریکا ارزش خود را تا حد زیادی از دست داد ، بطوریکه در یک ماه 4 درصد افت ارزش در برابر دلار داشت. با این وجود امروز این ارز چینی، با رشد ارزشی از رقم یکسال گذشته خود فاصله گرفت و نرخ برابری دلاز و یوآن را به 6.8 رساند.

اما در بازار نفت مهم ترین خبر روز گذشته مربوط به افزایش تولید نفت عربستان بود، موضوعی که منجر به افت قیمت طلای سیاه در بازار جهانی شد. با این وجود خبر کاهش سطح ذخایر آمریکا در صبح امروز باعث شد نفت مجددا در مسیر صعودی قرار بگیرد.

در همین زمینه بر اساس گزارش های منتشر شده میزان ذخایر نفت خام آمریکا در هفته پایانی ژوئن با کاهش 4.5 میلیون بشکه مواجه شده است.به این ترتیب قیمت نفت برنت تا کنون با رشد 0.32 درصدی به 78 دلار و یک سنت رسیده است، همچنین نفت سبک آمریکا در مسیر صعودی با رشد 0.2 درصدی به 74 دلار و 53 سنت رسیده است.

اما در بازار کامودیتی تضعیف دلار آمریکا و در مقابل ارتقای ارزش یوان باعث شد کامودیتی در مسیر صعودی قرار بگیرند. هچنین انتشار اطلاعیه بانک مرکزی چین در روز گذشته در خصوص حفاظت از ارزش یوآن باعث شد تا چشم انداز معامله گران نسبت به کامودیتی ها تا حدی مثبت شود.

برهمین اساس هر تن مس در معاملات آتی لندن تاکنون به 6 هزار و 530 دلار رسیده است. در بازار روی نیز ، این فلز با رشد قیمتی 0.02 درصدی به 2 هزار و 788 دلار ارتقا یافت. هر تن آلومینیوم نیز با رشد قیمتی 0.6 درصدی به 2 هزار و 108 دلار رسیده است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد