Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/Dnx2BG
1397/04/13 - 13:06 تاريخ انتشار: 1810 تعداد بازديد: 50217 كد خبر:
در نخستین عرضه اولیه امسال فرابورس ایران رقم خورد؛
کشف قیمت 1700 ریالی هر سهم پتروشیمی غدیر
امروز ۱۳۰ میلیون سهم شرکت پتروشیمی ‏غدیر با ۱۳۰ میلیارد تومان سرمایه بعد از طی شدن روند پذیرش و تکمیل آن در روز جاری در فرابورس عرضه و به هر کد سهامداری 887 سهم به قیمت 170 تومان تخصیص داده شد.

نخستین عرضه اولیه امسال فرابورس ایران امروز با عرضه 10 درصد از سهام شرکت پتروشیمی غدیر در بازار اول فرابورس رقم خورد که طی آن هر سهم این شرکت در پی استقبال خریداران در سقف دامنه قیمتی ثبت سفارش یعنی یک هزار و 700 ریال کشف قیمت شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، امروز چهارشنبه 13 تیرماه تعداد 130 میلیون سهم از یک میلیارد و 300 میلیون سهم پتروشیمی غدیر در نماد «شغدیر» به خریداران عرضه شد که دامنه قیمت در این عرضه که به روش ثبت سفارش صورت گرفت از یک‌هزار و 650 ریال تا یک‌هزار و 700 ریال تعیین شده بود.

در این میان حداکثر تعداد سهامی نیز که هر شخص حقیقی و حقوقی در عرضه اولیه مجاز به خرید آن بود تعداد 2 هزار و 600 سهم اعلام شد که با مشارکت بیش از 146 هزار نفری خریداران، به هر کد معاملاتی تا سقف 886 سهم تخصیص یافت.

در سی‌و‌پنجمین نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» مدیرعامل شرکت پتروشیمی غدیر با بیان اینکه این شرکت یکی از 4 شرکت تولیدکننده PVC در کشور است که سود ده شدن آن مدیران این مجموعه را ترغیب به حضور در بازار فرابورس کرده است، گفت: طی 2 سال گذشته با آماده‌سازی شرکت برای افزایش تولید که شامل نوسازی ماشین‌آلات و تجهیزات و تعمیرات بنیادین کارخانه بود و از آنجا که ظرفیت اسمی این کارخانه تولید 120 هزار تن PVC در سال است، میزان تولید پتروشیمی غدیر نه‌تنها به این رقم رسید بلکه از آن نیز عبور کرد و این شرکت سود ده شد.

امین بیانک در این نشست میزان تولید PVC برای سه‌ماهه اول سال 1397 را 34 هزار و 500 تن اعلام و بیان کرده بود: این میزان تولید در طول 3 ماه، نوید یک سال بسیار خوب را برای پتروشیمی غدیر می‌دهد؛ چراکه در سال‌های گذشته در همین بازه زمانی حداکثر تولید پتروشیمی غدیر بین 26 تا 27 هزار تن بود.

وی با اعلام اینکه ۵۰ تا ۶۰ درصد از فروش شرکت صادراتی است و در سال جاری نیز این روند ادامه خواهد داشت، بازارهای صادراتی پتروشیمی غدیر را شامل کشورهای حوزه CIS، هند، ترکیه، برخی کشورهای آفریقایی، افغانستان و به صورت خاص عراق اعلام و خاطرنشان کرد: بازگشت دوباره تحریم‌ها، بر صنایع و شرکت‌هایی که در بازارهای صادراتی فعال هستند تاثیرات منفی خواهد گذاشت اما راه‌کارهایی نیز برای عبور از این شرایط وجود دارد و در این خصوص مهم‌ترین راه‌کار ما، مذاکره با عوامل خود در کشور عراق بوده به طوری که آن‌ها عامل فروش محصولات پتروشیمی غدیر در دنیا باشند که به این ترتیب مشکلی در زمینه صادرات به بازارهای هدف نخواهیم داشت.

آنطور که بیانک درباره روند سودآوری شرکت در سال 1396 اظهار کرده، «شغدیر» در 6 ماه ابتدایی سال گذشته 30 میلیارد ریال، 9 ماهه 70 میلیارد ریال و 12 ماهه 210 میلیارد ریال سود شناسایی کرده که نشان از روند صعودی سودآوری این شرکت است.

بدین ترتیب روز جاری این شرکت از گروه محصولات شیمیایی با سرمایه یک‌ هزار و 300 میلیارد ریال عرضه اولیه شد تا از شنبه هفته آتی به گردونه معاملات سهام در بازار اول فرابورس ایران وارد شود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد