Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/m8NsNH
1397/04/13 - 16:02 تاريخ انتشار: 1326 تعداد بازديد: 50220 كد خبر:
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
واردات کالا‌ها برای ایجاد شفافیت از بورس کالا انجام شود
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: با توجه به اینکه درحال حاضر در بازار‌های مختلف دچار نوسانات شدید هستیم به طور یقین استفاده از مکانیسم بورس کالا در ایجاد تعادل در بازار‌ها و رشد شفافیت اقتصادی تاثیرگذار خواهد بود.


عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: لزوم عرضه محصولات ضروری وارداتی از طریق بورس کالا به منظور ایجاد شفافیت بحثی است که از چند سال قبل مطرح شد، اما به دلیل نبود عزمی جدی در ایجاد این شفافیت، طرح عرضه کالا‌های وارداتی در بورس کالا به سرانجام نرسید؛ اما با توجه به اتفاق‌های اخیر، امروز این نیاز بیش از هر زمانی احساس می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، منصور مرادی با بیان لزوم عرضه محصولات ضروری وارداتی از طریق بورس کالا گفت: نبود شفافیت در روند واردات و صادرات محصولات کشور و همچنین وجود رانت، یکی از اصلی‌ترین معضلات کنونی اقتصادی کشور است.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه باید در روند معاملات و واردات کالا‌های ضروری کشور شفافیت حداکثری وجود داشته باشد، تاکید کرد: جدای تصمیم گیری دولت در خصوص دلار تک نرخی که امروز شاهد دو نرخی شدن دلار هستیم، باید قیمت کالا‌ها را مدیریت کرد و مانع از سودجویی عده‌ای از فاصله قیمتی ایجاد شده از دلار رسمی و آزاد کرد؛ از این رو مبادله محصولات در بستر بورس کالا که برای همگان شفاف است بهترین روش به شمار می‌رود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: با توجه به اینکه درحال حاضر در بازار‌های مختلف دچار نوسانات شدید هستیم به طور یقین استفاده از مکانیسم بورس کالا در ایجاد تعادل در بازار‌ها و رشد شفافیت اقتصادی تاثیرگذار خواهد بود.

مرادی درباره جایگاه بورس کالا در تنظیم بازار گفت: دولت در تلاش است تا آرامش را به بازار‌ها بازگرداند، از این رو منطقی‌ترین روش برای اینکه تولیدکنندگان اصلی بتوانند از دلار ۴۲۰۰ تومانی بهره‌مند شوند، ابزار شفاف بورس کالاست که البته این مهم یعنی ایجاد تعادل در بازار‌ها از این طریق در حال انجام است.

نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: اگر قرار است حمایتی از تولید ملی رقم بخورد در فضای غیرشفاف که مشخص نیست حمایت از تولیدکننده است یا واسطه امکان پذیر نیست از این رو استفاده از بورس کالا برای حمایت از تولید و به دور از تنش‌ها و نوسانات قیمتی امکان پذیر است که باید در این مسیر با قدرت پیش رفت.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد