Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
شركت ها و مجامع
https://goo.gl/owPYF4
1397/04/17 - 12:35 تاريخ انتشار: 2818 تعداد بازديد: 50226 كد خبر:
دلایل تحقق سود ۱۴۲ ریالی در کچاد
سود محقق شده "کچاد" در دوره ۳ ماهه منتهی به پایان خرداد ۹۷، نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۲۲ درصدی داشته است.
 
 

 

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با انتشار گزارش میان دوره ای سه ماهه منتهی به پایان خرداد ۹۷ از شناسایی ۱۴۲ ریال سود خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، سود محقق شده "کچاد" در دوره ۳ ماهه منتهی به پایان خرداد ۹۷، نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۲۲ درصدی داشته است.

این شرکت در مدت مشابه سال قبل فقط ۶۴ ریال سود برای هر سهم شناسایی کرده بود. همچنین آخرین سود محقق شده ۱۲ ماهه بودجه کچاد معادل ۳۷۶ ریال بوده است.

بررسی گزارش های مالی این شرکت نشان می دهد مهمترین دلیل افزایش ۱۲۲ درصدی سود این شرکت در سه ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۵۷۹ درصدی سایر درآمدها و هزینه های غیر عملیاتی و درآمد سرمایه گذاری ها است. همچنین سایر درآمدهای عملیاتی شرکت نیز ۱۱۶ درصد رشد کرده است.

افزایش ۱۱۴ درصدی نرخ فروش

بررسی آمار تولید و فروش شرکت در دوره سه ماهه نیز از افزایش نزدیک به ۶ درصدی حجم تولید  و حدود ۳ درصدی مقدار فروش حاکی است. اما با نگاهی به این ارقام، افزایش ۱۱۴ درصدی مبلغ فروش نسبت به مدت مشابه سال قبل قابل توجه است.

همچنین در میان انواع محصولات این شرکت فولاد با افزایش ۱۰۰ درصدی تولید، فروش و مبلغ فروش مواجه شده است.

این شرکت در حالی طی دوره یک ماهه گذشته مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته و شاهد رشد قیمت سهام و تقاضای خرید بوده که در شفاف سازی چهارم تیرماه پس از بیش از ۵ روز رشد قیمت حداکثری ، اعلام کرده تا مقطع فعلی تغییر با اهمیتی در وضعیت مالی یا عملکرد شرکت رخ نداده و روند ایجاد شده برای قیمت سهام این شرکت ناشی از عرضه و تفاضا در بازار و تحلیل و تصمیم سرمایه گذاران بوده است.

سابقه معاملاتی سهم نشان می دهد پس از برگزاری مجمع سالیانه در تاریخ ۲۳ خرداد ماه سال جاری و تقسیم ۳۳تومان سود نقدی، با رشد بیش از ۱۶ درصدی قیمت در روز بازگشایی (28 خرداد) مواجه شده است.

روند صعود قیمتی این سهم در حالی از ۲۸ خرداد تا چهارم تیرماه به طور متوالی ادامه داشته که پس از شفاف سازی شرکت اندکی از سرعت این رشد کاسته شد. با این وجود کچاد در ۱۵ روز معاملاتی پس از بازگشایی نماد شاهد رشد ۲۳ درصدی قیمت سهام بوده است. نرخ تابلوی این نماد در تاریخ ۲۸ خرداد ماه پس از بازگشت از مجمع سالیانه ۲۵۰ تومان بوده و در معاملات روز جاری با معاملات متعادل منفی ۳۰۸ تومان است.

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد