Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/yiNxm2
1397/04/19 - 11:58 تاريخ انتشار: 1069 تعداد بازديد: 50259 كد خبر:
مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن تشریح کرد؛
دلایلی برای تغییر مسیر قیمت ها در تالار حافظ
رشد قیمت ها در بازار ادامه دار است
عباسلو با اشاره به اینکه این روزها سرمایه گذاران تازه وارد با نقدینگی های قابل توجهی وارد بازار سهام شده اند، گفت: ورود مستقیم این گروه به بازار می تواند خطرناک باشد چرا که با تصمیم های هیجانی و دنباله روی از صف ها می توانند جو بازار را متلاطم کنند.

بازار ثانویه ارزی، موضوع معاملات گواهی ارزی و همچنین خبر عرضه اولیه سهام پتروشیمی پارس ، مهمترین دلایلی بود که بازار سرمایه را در هفته جاری تحت تاثیر قرار داد.

محسن عباسلو، مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن در گفت وگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، درباره دلایل رفتار چند روز اخیر بازار سرمایه با اشاره به اخبار عرضه اولیه سهام پتروشیمی پارس تاکید کرد: یکی از مهمترین دلایل فروش سهام که از روز چهارشنبه گذشته آغاز شده ، عرضه اولیه پتروشیمی پارس در روز چهارشنبه هفته جاری (فردا) است.

وی با اشاره به اینکه عرضه اولیه این شرکت پتروشیمی به دلیل نیاز به نقدینگی سنگین به تعویق افتاد، افزود: این عرضه حدود 600تا 700 میلیارد تومان نقدینگی نیاز دارد که رقم قابل توجهی است، در بازاری که شاهد ورود سرمایه گذاران و جذب نقدینگی های جدید است، جا به جایی سهام برای تامین مالی یک عرضه اولیه بزرگ ممکن است بازار را متاثر کند.

این کارشناس بازار سرمایه به توافق های ارزی هفته گذشته که توسط مجلس و دولت انجام شد اشاره کرد و گفت: بر اساس توافق های انجام شده، بازار ثانویه ارزی کار خود را آغاز کرد و معامله گواهی ارزی در بورس منتفی شد.

وی خبر معامله گواهی ارزی در بورس را برای شرکت های صادرات محور خبر مثبتی دانست و گفت: این خبر باعث شد تا سهامداران قیمت های مختلفی از ۵هزار و ۵۰۰ تا ۷هزار تومان برای ارز متصور شوند و بر اساس آن حاشیه سودی با جهش خیره کننده پیش بینی کنند اما آغاز به کار بازار ثانویه ارزی معادلات این گروه را تغییر داد.

عباسلو ادامه داد: بازار ثانویه ارزی با شفاف تر شدن نحوه معاملات می تواند بخش عمده ای از ابهامات بازار ارز را برای صنایع مهم و صادرات محور برطرف کند.

این کارگزار بازار سرمایه در ادامه با تاکید بر اینکه اثر منفی این اتفاق بر بازار سرمایه موقتی است، گفت: با توجه به افزایش نرخ تورم در اقتصاد و رشد قیمت ها در سایر بازارهای کالایی و خدماتی، اینک نوبت رشد بازار سرمایه است که از چند هفته گذشته آغاز شده و نقدینگی های جدیدی وارد این بازار شده است.

وی با اشاره به اینکه این روزها سرمایه گذاران تازه وارد با نقدینگی های قابل توجهی وارد بازار سهام شده اند، افزود: ورود مستقیم این گروه به بازار باید منطقی و به دور از هیجان باشد، چرا که تصمیم های هیجانی و دنباله روی از صف ها می تواند جو بازار را متلاطم کند.

عباسلو با تاکید بر اینکه تمام نهادهای بازار سرمایه باید تلاش کنند تا سرمایه گذاران خرد به طور مستقیم وارد بازار نشوند، گفت: به نظر می رسد رشد بازار سرمایه ادامه دار باشد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
4 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد