Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/64ZowM
1397/04/17 - 13:46 تاريخ انتشار: 1361 تعداد بازديد: 50279 كد خبر:
مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس در جمع خبرنگاران عنوان کرد:
دانشجویان، سفیران بازار سرمایه
در پایان دومین لیگ ستارگان بورس ایران بسیاری از دانشجویان شرکت کننده سفیران بازار سرمایه در خانواده و دانشگاه خواهند بود و برخی از آنها نیز جذب بازار کار می شوند.


روز گذشته زنگ آغاز دومین دوره لیگ ستارگان بورس ایران به صدا درآمد و این رقابت مهم بازار سرمایه کار خود را آغاز کرد.

در همین زمینه و در حاشیه برگزاری مراسم افتتاحیه آغاز لیگ ستارگان بورس ایران یاسر فلاح، مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس با بیان اینکه دومین دوره رقابت های لیگ ستارگان بورس ایران تا 14 شهریور ماه ادامه خواهد داشت، در جمع خبرنگاران گفت: لیگ ستارگان بورس رقابتی فرهنگ ساز و آموزش محور است و با هدف توسعه بازار سرمایه و دانش سرمایه گذاری برگزار می شود.

یاسر فلاح به جزییات برگزاری این رقابت اشاره کرد و ادامه داد: در این دوره در فضایی واقعی و نزدیک به شرایط بازار و بدون محدودیت، 35 تیم دانشگاهی به رقابت می پردازند و به هر کدام از تیم ها 100 میلیون ریال اعتبار داده می شود که می توانند با آن اوراق بهادار خرید و فروش کنند و بر اساس سود و زیان کسب شده تیم برتر معرفی  می شود.

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس افزود: از طریق این رقابت ارتباط بین دانشگاه و صنعت مالی کشور تقویت و فرهنگ سهامداری به فضای دانشگاهی وارد می شود.  

رییس کمیته اجرایی دومین لیگ ستارگان بورس ایران با اشاره به آثار مثبت دوره گذشته این رویداد، تاکید کرد: بعد از این رویداد بسیاری از دانشجویان شرکت کننده سفیران بازار سرمایه در خانواده و دانشگاه خواهند بود و برخی از آنها نیز جذب بازار کار می شوند. امسال نیز این هدف را دنبال می کنیم و به دانشجویان این نوید را می دهیم که اگر از هوش مالی خوبی برخوردار باشند بتوانند از طریق بازار سرمایه امرار معاش کنند.

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس ابراز امیدواری کرد: این رویداد جذاب بازار سرمایه زمینه آشنایی نخبگان جامعه با راه و روش صحیح سرمایه گذاری در بخش واقعی اقتصاد را فراهم کند.

پیگیری دو هدف اصلی از برگزاری لیگ ستارگان

رییس کمیته اجرایی دومین لیگ ستارگان بورس ایران گفت: سال گذشته این رقابت بین دانشگاه های استان تهران برگزار شد اما امسال با وجود مشکلات و سختی هایی که وجود داشت در سطح ملی برگزار می شود و دانشجویان از استان هایی مانند سیستان و بلوچستان، مازندران، گیلان، استان مرکزی و ... در دومین لیگ ستارگان بورس ایران حضور دارند.

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس اضافه کرد: در این دوره، زمان یک ماهه رقابت به دو ماه افزایش پیدا کرد. همچنین محدودیت هایی که در معاملات و نحوه استفاده از ابزارها داشتیم کاهش پیدا کرده و در نتیجه این رقابت به فضای واقعی بازار نزدیک شده است.

یاسر فلاح افزود: لیگ ستارگان بورس دو هدف یکی در سطح کلان و یکی در سطح تخصصی را دنبال می کند. زمانی که چنین مسابقه ای برگزار می شود بازتاب رسانه ای مردم را کنجکاو می کند که با بازار سرمایه آشنا شوند و می توان از این شرایط به عنوان فرهنگ سازی در سطح عمومی جامعه یاد کرد.  

رییس کمیته اجرایی دومین لیگ ستارگان بورس ایران به بعد دیگر برگزاری این رویداد اشاره کرد و گفت: اما در سطح تخصصی شاهد ارتباط بازار سرمایه و دانشگاه هستیم. با امکاناتی که سازمان بورس مهیا کرده این فرصت برای دانشجویان و نخبگانی که شاید امکان این را نداشته اند که شخصاً سرمایه گذاری کنند فراهم شده تا بازار سرمایه را تجربه کنند. در این میان افرادی با استعدادهای درخشان کشف و جذب نهادهای مالی مثل تامین سرمایه ها، کارگزاری ها و صندوق های سرمایه گذاری می شوند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
5 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد