Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
شركت ها و مجامع
https://goo.gl/hp8KEB
1397/04/17 - 14:12 تاريخ انتشار: 1926 تعداد بازديد: 50290 كد خبر:
در آستانه عرضه اولیه سهام شرکت پتروشیمی پارس صورت گرفت؛
بررسی صورت های مالی ۱۲ ماهه ۹۶ «پارس»
"پارس" در دوره ۱۲ ماهه منتهی به پایان اسفند ۹۷ برای هر سهم ۵ هزار و ۸۳ ریال سود محقق کرد، که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۳ درصدی داشت.

شرکت پتروشیمی پارس در آستانه ورود به بورس با انتشار گزارش ۱۲ ماهه منتهی به پایان اسفند سال ۹۶ از تحقق ۵ هزار و ۸۳ ریال سود خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، "پارس" در دوره ۱۲ ماهه منتهی به پایان اسفند ۹۷ برای هر سهم ۵ هزار و ۸۳ ریال سود محقق کرد، که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۳ درصدی داشت. این درحالیست که این شرکت در ۱۲ ماهه سال مالی ۹۵ به ازای هر سهم ۴ هزار و ۱۴۰ ریال سود شناسایی کرده بود.

همچنین هزینه های مالی و هزینه های عملیاتی شرکت نیز هیچ تغییری نکرده است.

اظهارنظر های مشروط

یکی از مهمترین بندهای حسابرس در این گزارش مربوط به اظهار نظر مشروط در خصوص داد و ستد با دو شرکت بازرگانی پتروشیمی و پتروشیمی بندر امام است. در این زمینه حسابرس آورده است:

حساب های دریافتی از شرکت بازرگانی پتروشیمی به مبلغ 5 هزار و ۷۱۲ میلیارد ریال و حسابهای پرداختنی به شرکت پتروشیمی بندرامام به مبلغ 204 میلیارد ریال تاکنون دریافت نشده است.

برهمین اساس حسابرس در ادامه آورده است استعلام های درخواستی از اشخاص با شرح جمع تطابق ندارد. این مغایرت مربوط به پتروشیمی جم بابت تعدیل نرخ خوراک (اتان) از 145 دلار به 240 دلار،  از  تاریخ مهر 1391 لغایت اسفند 1392 است.

همچنین حسابرس اعلام کرده است، از بابت مبادلات تجاری با شرکت پتروشیمی بندرامام قراردادی منعقد نشده است. در نتیجه این موضوع تا شفاف سازی ،محاسبه تعدیلات را مقدور نمی سازد.

 

آمار تولید و فروش

بر اساس آمارها تولید ۱۲ ماهه این شرکت در سال مالی مورد بررسی نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۳ درصد کاهش، اما فروش آن حدود ۱.۵ درصد افزایش یافته است.

 همچنین مبلغ فروش شرکت در مدت مورد بررسی ۳۰ درصد افزایش را ثبت کرده است.

یادآور می شود عرضه اولیه سهام این شرکت روز چهارشنبه ۲۰ تیرماه برگزار می شود. برهمین اساس "پارس" با سرمایه 600میلیارد تومانی، با عرضه 5 درصدی سهام به بورس تهران وارد می شود. همچنین بر اساس اعلام شرکت در شبکه کدال مجمع عادی سالیانه این شرکت نیز در تاریخ 31 تیرماه سال جاری برگزار می شود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
2 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد