Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
شركت ها و مجامع
https://goo.gl/qPpxXz
1397/04/20 - 09:49 تاريخ انتشار: 1046 تعداد بازديد: 50333 كد خبر:
بیمه دی با یک شفاف سازی به استقبال بازگشایی می رود
"ودی" به دلیل افت سطح توانگری، 10 درصد از پرتفوی شرکت به عنوان قرارداد اتکایی به صورت احتیاری به بیمه مرکزی واگذار شده است. این شرکت علت عدم تمدید مجدد قرارداد فی مابین "دی" و بیمه مرکزی را نبود دغدغه سطح توانگری و وجود ریسک های مناسب بیان کرده است.

شرکت بیمه دی امروز، در خصوص عدم تمدید قرارداد اتکایی اختیاری با بیمه مرکزی جمهوری اسلامی توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، این شرکت اعلام کرده حدود 85 درصد از کل پرتفوی شرکت مربوط به قرارداد بنیاد شهید است و 15 درصد مابقی حق بیمه تولیدی شرکت، مربوط به رشته های زندگی و غیر زندگی است.

مدیرعامل این شرکت همچنین بیان کرده است، به دلیل افت سطح توانگری شرکت، 10 درصد از پرتفوی شرکت به عنوان قرارداد اتکایی به صورت احتیاری به بیمه مرکزی واگذار شده است.

این شرکت علت عدم تمدید مجدد قرارداد فی مابین "ودی" و بیمه مرکزی را نبود دغدغه سطح توانگری و وجود ریسک های مناسب بیان کرده است.

شرکت بیمه همچنین یادآور شده است با توجه به در جریان بودن بیمه درمان بنیاد شهید ، میزان واگذاری 90 درصد از آن قرارداد به چند بیمه گر اتکایی به قوت خود باقی است.

همچنین بیان شده است با توجه به اینکه عدم تمدید قرارداد اتکایی اختیاری 10 درصدی بیمه مرکزی، تنها بر 15 درصد از کل پرتفوی شرکت اثر دارد، لذا به جهت وزن اندک آن، پیش بینی می شود حدود 2 درصد حق بیمه سهم نگهداری شرکت را افزایش دهد.

به تبع این موضوع، "ودی" به همان میزان خسارت دریافتی از بیمه گران اتکایی،  درآمد کارمزد را کاهش می دهد و در مجموع این موضوع، تاثیر چندانی در سود و زیان شرکت ندارد.

لازم به ذکر است با شفاف سازی که این شرکت انجام داده است، نماد معاملاتی 60 دقیقه بعد از توقف با محدودیت نوسان قیمتی،  بازگشایی شد.

یکی از نکات قابل توجه در خصوص روند جابه جایی سهام این شرکت، مربوط به حمایت همه جانبه بازیگران حقوقی از سهم است. این موضوع در خردادماه به اوج خود رسیده و در اغلب روزها به خوبی قابل مشاهده است.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد