Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
شركت ها و مجامع
https://goo.gl/Hb5aWj
1397/04/25 - 15:22 تاريخ انتشار: 1289 تعداد بازديد: 50437 كد خبر:
پالایشگاه شیراز تا هفتم مرداد معلق شد؛
دلایل تعلیق نماد معاملاتی «شراز»
سازمان بورس تاکید کرده است با توجه به توقف نماد شراز و نزدیک شدن به زمان برگزاری مجمع عمومی سالیانه باید اطلاعات ذکر شده در سریع ترین زمان تهیه و به سازمان بورس ارسال شود.
 
  

نماد شرکت پالایش نفت شیراز در حالی از بیست و یکم تیرماه به دلیل ابهام در ارایه اطلاعات با اهمیت متوقف شد که امروز در اطلاعیه ای تعلیق نماد معاملاتی این شرکت اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بیش از سه روز از توقف نماد شراز در فرابورس می گذرد و امروز اطلاعیه تعلیق نماد به استناد دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات منتشر شد.

بر همین اساس در اطلاعیه سامانه کدال اعلام شده است به استناد دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در فرابورس ایران و با توجه به عدم افشای به موقع اطلاعات با اهمیت بر اساس دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان از ناشر درخواست شد علت تاخیر در انتشار اطلاعات با اهمیت را تشریح کند.

بنابراین به منظور بررسی علت عدم افشای به موقع اطلاعات با اهمیت، نماد معاملاتی  شرکت، حداکثر تا تاریخ هفتم مرداد ماه سال جاری تعلیق می شود.

این گزارش حاکی است اداره نظارت بر ناشران فرابورسی در نامه ای خطاب به مدیرعامل شرکت پالایش نفت شیراز با اشاره به اطلاعیه منتشر شده در تاریخ ۲۰ تیر ماه سال جاری توسط آن شرکت در سامانه کدال تحت عنوان افشای اطلاعات بااهمیت که نتیجه های شرکت در مزایده  را اعلام کرده بود، ابهامات و پرسش هایی مطرح شده که این شرکت باید درباره آنها شفاف سازی و اطلاع رسانی کند.

موارد پر ابهام

اطلاعات مورد نظر اداره نظارت بر ناشران فرابورسی که باید توسط شرکت پالایش نفت شیراز شفاف سازی شود به این شرح است:

الف) اطلاعات بااهمیت فوق الذکر بر خلاف مفاد ماده 13 دستور العمل افشای اطلاعات، با تأخیر 129روزه در سامانه کدال اطلاع رسانی شده است. در این خصوص ضروری است دلایل تأخیر در اسرع وقت به این اداره ارائه شود.در ضمن مدیریت شرکت ترتیبی اتخاذ کند که رویدادهای بااهمیت بلافاصله پس از وقوع به نحو مناسب و شفاف در سامانه کدال برای عموم اطلاع رسانی شود. بدیهی است تخلف از دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات از سوی آن شرکت در کمیته تخلفات انضباطی مربوطه پیگیری خواهد شد.

ب) با توجه به ابهام موجود در معامله خرید سهام شرکت پالایش پارس فرآیند شیراز (سهامی عام) و همچنین عدم ارائه اطلاعات مربوط به اثر مالی آن بر عملیات و سودآوری شرکت، ضروری است به جهت بررسی موضوع، فرآیند شرکت در مزایده و انجام معامله به طور کامل در مکاتبه رسمی آن شرکت توضیح و به همراه مستندات مربوط، در اسرع وقت به این اداره ارائه شود.

در پایان این نامه تاکید شده است که با توجه به توقف نماد و نزدیک شدن به زمان برگزاری مجمع عمومی سالیانه باید اطلاعات ذکر شده در سریع ترین زمان تهیه و به سازمان بورس ارسال شود.

 

بررسی سابقه معاملاتی

بررسی سابقه معاملاتی نماد شراز نشان می دهد که در ۱۴ روز معاملاتی تیرماه تا پایان روز بیستم شاهد معاملاتی متعادل اما منفی بوده است تا جایی که قیمت سهم از یک هزار و ۳۱۲ تومان روز دوم تیرماه تا یک هزار و ۲۰۰ تومان کاهش یافت.

تغییر مالیکت سهام شراز نیز نشان می دهد از ۱۵ روز معاملاتی در تیرماه ۹ روز حقیقی ها با اقبال به سهم اقدام به خرید کردند و در سایر روزهای معاملاتی حقوقی ها بودند که با خرید از سهام حمایت می کردند.

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد