Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/4PT1P2
1397/04/30 - 12:38 تاريخ انتشار: 873 تعداد بازديد: 50548 كد خبر:
ترامپ در مصاحبه با سی ان بی سی مدعی شد:
افت شاخص ها بی اهمیت است
اگر شاخص ها نزولی شود، شده است و من تنها کاری که می توانم بکنم این است که به فکر اقتصاد کشورم باشم و شاخص های معاملاتی تنها قسمتی از این اقتصاد هستند، نمی توانم کل اقتصاد را قربانی شاخص ها کنم.

رئیس جمهور آمریکا از آمادگی این کشور برای اعمال تعرفه بر 500 میلیارد دلار دیگر از محصولات وارداتی چین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، ترامپ در تازه ترین اظهارات خود اعلام داشت که اگر چین از اعمال تعرفه بر واردات محصولات آمریکا دست برندارد، آمریکا بار دیگر تعرفه جدیدی را بر واردات محصولات این کشور به آمریکا وضع می کند.

بر اساس این گزارش، ترامپ که در روزهای پایانی هفته گذشته در مصاحبه ای با شبکه سی ان بی سی نسبت به سیاست های ارزی فدرال رزرو انتقاد کرده بود، در قسمت دیگر این گزارش که روز جمعه پخش شد، از اعمال تعرفه های جدید بر روی محصولات چینی خبر داد.

سی ان بی سی که گفته های ترامپ را در دو بخش مجزا پخش کرد، مصاحبه وی در خصوص تعرفه را در روز جمعه بر روی آنتن برد. وی در این مصاحبه اظهار داشته که برای تعرفه 500 میلیارد دلاری آماده ام!

وی در این مصاحبه اعلام داشت که آمریکا از قطع مراودات تجاری با اتحادیه اروپا، مکزیک، چین و ژاپن سود می برد به این دلیل که این کشورها از طریق مراوده تجاری با آمریکا دارای مازاد تجاری می شوند.

به خصوص مراوده با چین، که موجب شده آمریکا دچار کسری تجاری 375 میلیارد دلاری شود و من در دولت جدید قول داده ام تا این کسری تجاری را پوشش دهم.

وی ادامه داد: من این قول را به دلیل مسائل سیاسی و تبلیغات سیاسی نداده ام من این کار را به خاطر منافع کشور انجام می دهم . کشور ما به دلیل واردات بی رویه از چین دچار ضرر و زیان های جبران ناپذیری شده است .

استراتژی ترامپ در خصوص اعمال تعرفه 500 میلیارد دلاری در واقع پیش دستی از عکس العمل احتمالی چین برای اعمال تعرفه در آینده است.

طبق آمار منتشر شده از سوی اداره آمار، آمریکا در سال 2017 تنها 129.9 میلیارد دلار صادرات به چین داشته است.

ترامپ گفت: من تعرفه ها را افزایش می دهم، چین نیز متقابلا تعرفه های جدید اعمال می کند در صورتی که چین نباید خودش را با آمریکا مقایسه کند به این دلیل که در مقام قیاس با آمریکا نیست .

وی گفت: من کاملا مطلع هستم که اعمال تعرفه بر محصولات وارداتی چین و رفتار چین برای مقابله به مثل، بازارهای آمریکا را با افت شاخص ها همراه می کند اما روند نزولی شاخص ها در فضای کنونی اهمیت چندانی ندارد.

سی ان بی سی با اشاره به انتخابات میان دوره ای آمریکا و افت شاخص ها در آن بازه زمانی پرسید و ترامپ پاسخ داد: اگر شاخص ها هم نزولی شود، شده است و من تنها کاری که می توانم بکنم این است که به فکر اقتصاد کشورم باشم و شاخص های معاملاتی تنها قسمتی از این اقتصاد هستند، نمی توانم کل اقتصاد را قربانی شاخص ها کنم.

به این ترتیب، شاخص ها پس از پخش قسمت دوم مصاحبه سی ان بی سی افت شدیدی را تجربه کردند و شاخص نزدک کاهش 0.07 درصدی را تجربه کرد. اس اند پی 0.09 درصد منفی شد و شاخص داوجونز هم افت 0.03 درصدی را از آن خود کرد.

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد