Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/KLKZBS
1397/04/31 - 10:51 تاريخ انتشار: 601 تعداد بازديد: 50569 كد خبر:
عملکرد تولید و صادرات صنعت پتروشیمی در بهار
عملکرد ۲۰ مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه ماهشهر تا پایان خرداد ماه امسال چهار میلیون و 599 هزار تن بوده است. همچنین، عملکرد ۱۶ مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه عسلویه نشان می دهد، تولید واقعی این منطقه در مدت زمان یاد شده بیش از ۵ میلیون و 868 هزارتن بوده است.


تولید مجتمع های پتروشیمی تا پایان خرداد ماه۹۷ درمجموع به بیش از ۱۳.۲۶ میلیون تن و ارزش صادرات به بیش از سه میلیارد و ۱۵۸ میلیون دلار رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از نیپنا، عملکرد ۲۰ مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه ماهشهر تا پایان خرداد ماه امسال چهار میلیون و 599 هزارتن بوده است. همچنین، عملکرد ۱۶ مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه عسلویه نشان می دهد، تولید واقعی این منطقه در مدت زمان یاد شده بیش از پنج میلیون و 868 هزارتن بوده است.

بر پایه این گزارش، تولید واقعی ۲۰ مجتمع پتروشیمی مستقر در مناطق داخلی کشور در مدت زمان مذکور در بیش از دو میلیون و 795 هزار تن بوده است. مجموع کل تولید صنعت پتروشیمی در خرداد ماه امسال بیش از ۴.۵۵ میلیون تن بوده است.

میزان فروش داخلی صنعت پتروشیمی تا پایان خردادماه نیز ۴۰۸۹۲۱ هزار تن به ارزش ۱۲۰۶۳۰۴۲ میلیارد ریال بوده است. همچنین فروش بین مجتمعی شرکت ها نیز ۲۳۱۹۶۶ هزارتن به ارزش ۵۹۶۰۰۵۵ میلیارد ریال رسید.

گفتنی است که بالاترین عملکرد تولید درخرداد ماه امسال را مجتمع های پتروشیمی خوزستان، اهتمام جم ، خراسان ، کربن ایران ، شیمی بافت، خارک، کرمانشاه ، نوری، مروارید و شیراز به خود اختصاص دادند.

صادرات

صادارت محصولات پتروشیمی تا پایان خرداد ماه به رقم ۵ میلیون و 356 هزار تن به ارزش سه میلیارد و ۱۵۸ میلیون دلار رسید.مجتمع های پتروشیمی در سومین ماه سال ۱۳۹۷ بیش از یک میلیون و 737 هزار تن محصول به ارزش بیش از حدود۹۶۲ میلیون دلار را صادر کردند.

در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تا پایان فصل بهار بیش از دو میلیون و هفتصد و پنجاه و نه هزارتن محصول به ارزش یک میلیارد و ششصد و سی و شش میلیون دلار صادر شد و در منطقه ماهشهر نیز بیش از یک میلیون و 546 هزار تن محصول به ارزش بیش از ۸۸۶ میلیون دلار روانه بازارهای بین المللی شد.

همچنین تا پایان خرداد ماه، در سایر مناطق، بیش از یک میلیون تن محصول به ارزش ۶۳۶ میلیون دلار صادر شد.بر اساس این گزارش، بالاترین میزان صادرات را از نظر وزنی پتروشیمی زاگرس با حدود ۷۳۲ هزار تن و از نظر ارزشی پتروشیمی نوری با بیش از ۴۴۱ میلیون دلاردر منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تا پایان خرداد به خود اختصاص داد.

همچنین در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، مجتمع پتروشیمی بندرامام با بیش از ۵۲۱ هزارتن صادرات توانست بیش از۲۸۳ میلیون دلار صادرات را رقم بزند. در سایر مناطق نیز پتروشیمی خارک بیش از ۲۷۸ هزار تن محصول را به ارزش بیش از ۱۱۰ میلیون دلار روانه بازارهای خارجی کرد و رتبه نخست را در زمینه صادرات به خود اختصاص داد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد