Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
شركت ها و مجامع
https://goo.gl/3rMX1W
1397/04/31 - 14:27 تاريخ انتشار: 1074 تعداد بازديد: 50586 كد خبر:
صورت های مالی سه ماهه و ۶ ماهه هفت شرکت دارویی بررسی شد؛
مهمترین شاخص های عملکرد شرکت های دارویی در بهار ۹۷
شرکت های داروسازی زهراوی، داروسازی دکتر عبیدی، هلدینگ داروپخش، داروسازی زاگرس فارمد پارس، داروسازی کاسپین تامین، داروسازی تولید دارو و تولید مواد اولیه داروپخش با اعلام عملکرد سه ماهه و ۶ماهه خود، شرایط بازار و روند سودآوری این صنعت را در سه ماهه اول سال جاری شفاف کردند.

موج انتشار گزارش های سه ماهه کدال از روز گذشته آغاز و همچنان ادامه دارد که بررسی این گزارش ها عملکرد شرکت ها و به تبع آن صنایع بازار سرمایه را در بهار ۹۷ برای سرمایه گذاران شفاف می کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در این گزارش صورت های مالی و سود اعلامی هفت شرکت فعال در صنعت، مورد بررسی قرار گرفته است.

شرکت های داروسازی زهراوی، داروسازی دکتر عبیدی، هلدینگ داروپخش، داروسازی زاگرس فارمد پارس، داروسازی کاسپین تامین، داروسازی تولید دارو و تولید مواد اولیه داروپخش با اعلام عملکرد سه ماهه خود، شرایط بازار و روند سودآوری این صنعت را در سه ماهه اول سال جاری شفاف کردند.

آنچه در صورت های مالی این شرکت ها مشترک است افزایش بهای تولید و هزینه ها است که رشد قیمت ارز در سال جاری را می توان از مهمترین عوامل این تغییرات دانست.

داروسازی زهراوی

داروسازی زهراوی در دوره سه ماهه سال جاری ۹۶۹ ریال زیان شناسایی کرد.

این شرکت در سه ماهه سال گذشته در حالی ۱۴۶ ریال سود محقق کرده بود که در پایان دوره ۱۲ ماهه دو هزار و ۵۱۶ ریال زیان اعلام کرد.

"دزهراوی" درباره شناسایی زیان توضیح داده است کاهش فروش ناشی از مشکلات صنعت دارویی مخصوصا مشکلات بانکی این شرکت در امر گشایش اعتبارات اسنادی جهت تامین مواد مورد نیاز تولید بوده است.

همچنین کاهش سود ناشی از افزایش بهای تمام شده به دلیل افزایش نرخ ارز بانک مرکزی و افزایش هزینه های مالی و کاهش فروش نسبت به دوره قبل است.

بررسی صورت های مالی این شرکت حاکی از افزایش چشمگیر هزینه ها و کاهش فروش و سودآوری است. همچنین بخش سود و زیان عملیات در حال تداوم نیز از زیان خبر می دهد.

هلدینگ داروپخش

هلدینگ داروپخش در سه ماه منتهی به پایان خرداد ۹۷ به ازای هر سهم ۹ ریال سود محقق کرد. این شرکت در سه ماهه سال گذشته چهار ریال زیان شناسایی کرده بود اما در پایان دوره یک هزار و ۸۸۸ ریال سود برای هر سهم کنار گذاشت.

سود انباشته پایان دوره نیز ۱۵ درصد بالا رفته است. هرچند جمع هزینه های عملیاتی این شرکت افزایش ۳۱ درصدی داشته است اما رشد ۵۶۱ درصدی سایر درآمدها و هزینه های غیر عملیاتی و افزایش ۴۶۷ درصدی سود پایه هر سهم ناشی از عملیات متوقف شده در صورت های مالی این شرکت خودنمایی می کند.

داروسازی زاگرس فارمد پارس (داملران رازک)

"ددام" در سه ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۶۱ ریال زیان اعلام کرد. این شرکت در مدت مشابه پارسال ۲ ریال سود محقق کرده بود اما در پایان دوره زیان ۴۴۸ ریالی را کنار گذاشت.

صورت های مالی این شرکت از افزایش ۶۰ درصدی زیان انباشته خبر می دهد. بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی نیز ۵۷ درصد زیاد شده، همچنین هزینه های فروش، اداری و عمومی، عملیاتی و مالی این شرکت بالا رفته است. شرکت سه ماهه برای عملیات در حال تداوم زیان شناسایی کرده است.

داروسازی کاسپین تامین

"کاسپین" در گزارش سه ماهه پایان خرداد با چهار درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل سود ۹۳۲ ریالی اعلام کرد.

بررسی صورت مالی سه ماهه کاسپین نشان میدهد هزینه ها و بهای تولید در این مجموعه نیز بالا رفته است.

داروسازی تولید دارو

شرکت داروسازی تولید دارو در گزارش سه ماهه امسال با کاهش ۳۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۸ ریال سود اعلام کرد.

این شرکت در سه ماهه ۹۶ برای هر سهم ۱۷۰ ریال و در پایان دوره ۳۰۸ ریال سود کنار گذاشت.

سود انباشته پایان دوره در این شرکت ۵۰ درصد افت کرده است. بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی در این شرکت در حالی تغییر نکرده است که سایر درآمدهای عملیاتی "دتولید" ۹۶ درصد کم شده است.

شرکت تولید مواد اولیه داروپخش

"دتما" با انتشار گزارش سه ماهه امسال از شناسایی ۱۵۷ ریال سود خبر داد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶ درصد کاهش یافته است.

 سود انباشته پایان دوره در این شرکت ۶ درصد رشد کرده است. شرکت در پایان دوره سه ماهه سال قبل ۱۶۷ ریال و در ۱۲ ماهه ۸۴۲ ریال سود برای هر سهم اعلام کرد.

داروسازی دکتر عبیدی

شرکت داروسازی دکتر عبیدی برای سال مالی منتهی به پایان آذر ماه امسال گزارش ۶ ماهه اعلام کرد.

"دعبید" در ۶ ماهه منتهی به پایان خرداد امسال ۸۵۶ ریال سود محقق کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۴ درصد رشد کرده است.

این شرکت دارویی در پایان سال مالی ۹۶ به ازای هر سهم یک هزار و ۱۱۳ ریال سود شناسایی کرد. صورت های مالی این شرکت حاکی از افزایش بهای تمام شده تولید هزینه های عمومی و مالی است. سود پایه هر سهم ناشی از عملیات در حال تداوم – عملیاتی ۱۷۵ درصد رشد کرده است. همچنین سود پایه نیز ۲۱۷ درصد بالا رفته و سود خالص نیز ۶۴ درصد افزایش یافته است.

 

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد