Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/Km6YFB
1397/05/02 - 16:10 تاريخ انتشار: 1180 تعداد بازديد: 50642 كد خبر:
چندین نماد فرابورسی از مجامع خود به تابلو معاملات سهام بازگشتند
در جریان دادوستدهای سه‌شنبه 2 مرداد در فرابورس برخی نمادهای معاملاتی بازگشایی شد که شامل «مارون»، «سمگا»، «ذوب»، «دبالک»، «فولای» و «وکوثر» بود. اغلب این نمادها در طول روزهای اخیر به دلیل برگزاری مجامع سالانه متوقف شده‌ بودند.

فرابورس ایران در حالی روز کاری جاری را با ثبت معاملاتی به ارزش بیش از یک هزار و 789 میلیارد ریال در نتیجه داد‌و‌ستد بیش از 221 میلیون ورقه بهادار به پایان رساند که همزمان با کاهش کمتر از نیم واحدی آیفکس و رسیدن شاخص کل به ارتفاع 1218 واحدی نیز روبه‌رو شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، در جریان دادوستدهای سه‌شنبه 2 مرداد در فرابورس برخی نمادهای معاملاتی بازگشایی شد که شامل «مارون»، «سمگا»، «ذوب»، «دبالک»، «فولای» و «وکوثر» بود. اغلب این نمادها در طول روزهای اخیر به دلیل برگزاری مجامع سالانه متوقف شده‌ بودند.

در این میان نگاهی به نوسانات قیمت سهام در بازارهای اول و دوم فرابورس نشان می‌دهد نماد‌ «ریشمک» با بیش از 8 درصد و نماد‌های «سدبیر» و «چکاپا» با بیش از 4 درصد، شاهد بیشترین افزایش قیمت در معاملات امروز بودند و در همین حال نماد‌های «ذوب»، «زاگرس» و «چکاپا» به عنوان پُر‌‌بیننده‌ترین نماد‌های معاملات شناخته شدند.

از سوی دیگر معاملات سهام در بازار‌های فرابورس ایران امروز با جا‌به‌جایی نزدیک به 171 میلیون سهم به ارزش بیش از 407 میلیارد ریال در مجموع دو بازار اول و دوم ادامه یافت و نماد‌ «ذوب» با معاملاتی به حجم بیش از 62 میلیون سهم بیشترین حجم معاملاتی و نماد «چکاپا» که شاهد معاملاتی به ارزش بیش از 105 میلیارد ریال بود، بیشترین ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داد.

بازار پایه فرابورس نیز امروز میزبان داد‌و‌ستد بیش از 35 میلیون سهم به ارزش بالغ بر 73 میلیارد ریال در مجموع سه تابلو معاملاتی خود بود که نماد‌های «لکما» و «واحیا» به ترتیب بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار گرفتند.

در سمت دیگر بازار، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) در روزی که گذشت پذیرای نقل‌و‌انتقال بیش از 3 میلیون ورقه به ارزش بیش از 66 میلیارد ریال بودند.

همچنین در تابلو تسهیلات مسکن 95 هزار ورقه به ارزش بیش از 62 میلیارد ریال میان معامله‌گران دست‌به‌دست شد که تسه تیر 97 در روزی که قیمت تسه‌ها در در بازه 591 هزار تا 673 هزار ریال نوسان می‌کرد، با بیشترین حجم و ارزش معاملاتی روبه‌رو شد.

در نهایت بازار اوراق با درآمد ثابت نیز روز جاری را با ثبت معاملاتی به میزان یک میلیون و 400 هزار ورقه به ارزش بیش از یک هزار و 179 میلیارد ریال سپری کرد که «اخزا608» در میان نماد‌های حاضر در این بازار بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار گرفت.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد