Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/gVLKmL
1397/05/03 - 13:37 تاريخ انتشار: 1089 تعداد بازديد: 50651 كد خبر:
ترامپ به فکر جبران ضرر کشاورزان آمریکایی
رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفته تا برای جبران خسارت های ناشی از اعمال تعرفه ها بر چین و اتحادیه اروپا، به کشاورزانی که از این بابت دچار ضرر و زیان می شوند در حدود 12 بیلیون دلار کمک کند.

ترامپ تصمیم جدید خود را برای دفاع از کشاورزان در مقابل تعرفه های تجاری آمریکا اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفته است تا برای جبران خسارت های ناشی از اعمال تعرفه ها بر چین و اتحادیه اروپا، به کشاورزانی که از این بابت دچار ضرر و زیان می شوند در حدود 12 بیلیون دلار کمک کند. این موضوع نشان می دهد که ترامپ در صدد است تا مسیر اعمال تعرفه ها را ادامه دهد .

تصمیم رئیس جمهور آمریکا مبنی بر کمک مالی به کشاورزان، در واقع سرپوشی برای اعتراض گسترده کشاورزان و وکلا به اعمال تعرفه های تجاری بود. در حالی که بسیاری از جمهوری خواهان و هم حزبی های ترامپ نیز به این رفتار تجاری واکنش نشان دادند.

سیاست های تعرفه ای ترامپ موجب شده برخی ایالت های آمریکا که اقتصادی بر پایه کشاورزی دارند دچار ضرر و زیان های جبران ناپذیر شوند و در مواجهه با انتخابات میان دوره ای، وی را دچار کاهش محبوبیت کنند.

این بود که ترامپ دیروز در سخنرانی در ایالت تگزاس سیتی حمایت خود را از کشاورزان در مواجه با تعرفه ها اعلام کرد و افزود: تصمیم هایی اتخاذ شده که کشاورزان در این میان بیشترین سود را کسب خواهند کرد، فقط کمی صبور باشید.

به نظر می رسد این برنامه حمایت موقتی ترامپ فقط در هنگام جنگ تعرفه ای با چین خواهد بود و پس از آن ملغی شود.

سانی پردو، وزیر کشاورزی ایالت متحده در این خصوص اظهار داشت: اعطای وام به کارگران در واقع یک راه حل کوتاه مدت است که این امکان را به رئیس جمهور آمریکا می دهد تا سیاست های بلند مدت خود را در کشور اعمال کند.

آمریکا در سال 2017 میلادی در حدود 138 میلیارد دلار از محصولات کشاورزی خود را صادر کرد که در این میان 21.5 میلیارد دلار دانه سویا پرطرفدارترین محصول کشاورزی صادراتی این کشور بود. واردات دانه سویا از آمریکا به چین به تنهایی در حدود 12.3 میلیارد دلار در سال گذشته بود.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد