Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
شركت ها و مجامع
https://goo.gl/X4SQUB
1397/05/03 - 14:15 تاريخ انتشار: 1609 تعداد بازديد: 50657 كد خبر:
رئیس هیات مدیره گروه صنعتی پاکشو:
دولت راه را برای تولید داخلی هموار کند
مسعود سزاوار ذاکریان رئیس هیات مدیره گروه صنعتی پاکشو، در این مجمع به شرایط حاکم بر جامعه و اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: وضع موجود برای تمام فعالان و تولیدکنندگان یکسان است و انتظار می رود دولت محترم با پیش بینی های خردمندانه راه را برای توسعه فعالیت های داخلی هموار کند.


محمد عالمی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره گروه صنعتی پاکشو، در مجمع عمومی عادی صاحبان سهام گروه صنعتی پاکشو برای سال مالی منتهی به 29 اسفندماه 1396 اظهار داشت: فروش خالص گروه صنعتی پاکشو در سال گذشته 7 هزار و 126 میلیارد و 654 میلیون ریال بود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به گفته وی، سود خالص این گروه صنعتی برای سال 1396 مبلغ یک هزار و 408 میلیارد و 312 میلیون ریال بود و انتظار می رود در سال 97 از رشد خوبی در فروش و سود برخوردار شویم.

مدیرعامل پاکشو تاکید کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در سال 97 انتظار داریم حدود 10 درصد از فروش شرکت به صادرات اختصاص یابد.

عالمی در پاسخ به نحوه خرید ماده اولیه داخلی از جمله ال.ای.بی، گفت: این ماده عمدتا" از بورس کالا خریداری می شود و قیمت آن با توجه به شرایط روز در حال نوسان است.

همچنین مسعود سزاوار ذاکریان رئیس هیات مدیره گروه صنعتی پاکشو، در این مجمع به شرایط حاکم بر جامعه و اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: وضع موجود برای تمام فعالان و تولیدکنندگان یکسان است و انتظار می رود دولت محترم با پیش بینی های خردمندانه راه را برای توسعه فعالیت های داخلی هموار کند.

وی اضافه کرد با توجه به قول های داده شده مبنی بر تامین ارز تولید کنندگان داخلی، امیدواریم این موضوع برابر با تعهدات داده شده به انجام رسد.

سزاوار در پاسخ به احتمال افزایش قیمت تولیدات این گروه صنعتی در ماه های آتی تاکید کرد: شرکت های تولیدی در شرایط فعلی کشور سعی می کنند که با توجه به تورم و گرانی ناشی از انواع نهاده های تولیدی از جمله نرخ ارز به منظور همراهی با جامعه مصرف کنندگان و هم راستا با سیاستهای دولت محترم کمترین تبعات را به جامعه وارد کنند. البته چنانچه در تامین ارز و ورود مواد اولیه با چالش مواجه شویم، احتمالا شاهد افزایش قیمت در این بازار خواهیم بود که این نیز قطعا باید با تایید سازمان های ذیربط انجام پذیرد.

رئیس هیات مدیره گروه صنعتی پاکشو اظهار امیدواری کرد که با اقدامات موثر دولت در ایجاد فضای مناسب کسب وکار بتوان از سرمایه ها ودانش سرمایه گذاران خارجی به منظور توسعه اشتغال داخلی بهره برد.

سزاوار در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص احتمال ورود شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش به بازار سرمایه گفت: اقدامات لازم برای عرضه سهام این شرکت در بورس انجام شده و با توجه به اینکه گروه صنعتی پاکشو سهامدار 15 درصدی فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش است قطعا می تواند تاثیر خوبی بر ارزش سهام این شرکت داشته باشد. در حال حاضر 1001 شعبه از فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش در سراسر کشور فعالیت دارد.

یادآور می شود که در مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام گروه صنعتی پاکشو، 150 تومان به ازای هر سهم تقسیم شد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد