Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/e5Dzfg
1397/05/03 - 16:17 تاريخ انتشار: 1914 تعداد بازديد: 50665 كد خبر:
معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس ایران خبر داد؛
نسخه جدید سامانه معاملاتی فرابورس ششم مرداد عملیاتی می‌شود
آغاز سفارش گیری و انجام معاملات در بازارهای فرابورس در نسخه جدید
معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس، به‌کارگیری نسخه جدید سامانه معاملاتی اتوس در فرابورس را یک گام عملی در حوزه به‌روز کردن و ارتقای تکنولوژی‌های موجود در بازار سرمایه و به تبع آن کاهش مشکلات و موانع موجود در این حوزه عنوان کرد.

معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس ایران با اشاره به اینکه از روز شنبه 6 مردادماه سفارش‌گیری و انجام معاملات در بازارهای فرابورس ایران در نسخه جدید سامانه معاملاتی اتوس انجام خواهد شد، گفت: از این رو سفارش‌های معامله‌گران و کارگزاران امروز از نسخه قدیم سامانه حذف شد و معامله‌گران و کارگزاران از شنبه سفارش‌هایشان را در نسخه جدید وارد می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، بهنام محسنی در خصوص سامانه معاملاتی اتوس توضیح داد: نسخه قدیم سامانه معاملاتی اتوس NSC از سال 2006 به عنوان سامانه معاملات در دسترس بوده و اشکالاتی از نظر زیرساختی، قابلیت‌ها و مدل‌های ارتباطی داشت که در پی فراهم آمدن فضای جدید بین‌المللی، مذاکراتی با شرکت اتوس یورونکست (Atos Euronext) انجام شد و بدین ترتیب آخرین نسخه نرم‌افزار NSC در اختیار بازار سرمایه کشور قرار گرفت.

محسنی با بیان اینکه پیش از آنکه وارد مرحله نصب آخرین نسخه سامانه معاملاتی اتوس یعنی V900 NSC شویم هسته معاملات بورس تهران و فرابورس ایران توسط همکاران شرکت مدیریت فناوری تفکیک شد، افزود: اشکالاتی در یکپارچه بودن هسته معاملات بورس تهران و فرابورس ایران وجود داشت چرا که بروز هرگونه اختلالی در این سامانه بازارهای هر دو بورس را متاثر می‌کرد و از زمانی که هسته معاملات بورس و فرابورس تفکیک شد سامانه‌های معاملاتی این دو بورس از نظر فنی و زیرساختی به صورت مجزا مدیریت می‌شود.

معاون عملیات و نظارت بازار در ادامه با اشاره به اینکه تست‌های متعددی هم از نظر کسب‌وکار و هم از نظر فنی و عملیاتی روی نسخه‌ای که اکنون در حال عملیاتی شدن است انجام شده و سال گذشته نیز این نسخه برای بورس تهران نصب و عملیاتی شد، بیان داشت: برای فرابورس نیز این نسخه توسط کارگزاران، شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات برخط (OMS) و شرکت مدیریت فناوری بررسی شده و آزمون‌هایی نیز از نظر کارایی و عملیاتی روی این سامانه صورت گرفته است. ضمن آنکه تمهیدات نهایی لازم قبل از عملیاتی شدن سامانه با تلاش همکاران شرکت مدیریت فناوری تا پایان هفته جاری انجام می‌شود.

 

 

امکان پیاده‌سازی مدل‌های ارتباطی جدید در نسخه V900NSC

محسنی در ادامه پشتیبانی از فناوری‌های جدید در حوزه زیرساخت و امکان پیاده‌سازی مدل‌های ارتباطی جدید را از ویژگی‌های نسخه جدید سامانه معاملاتی برشمرد و افزود: همچنین زیرساخت و سیستم‌عامل سامانه ارتقا پیدا کرده و تلاش شده برای حل بخش عمده‌ای از مشکلات نرم‌افزاری راهکارهای مناسبی در نظر گرفته شود.

وی درباره خصوصیات دیگر نسخه V900 NSC سامانه اتوس اظهار داشت: پایداری و امنیت نسخه جدید ارتقا پیدا کرده و از سوی دیگر پشتیبانی شرکت تامین‌کننده یعنی اتوس یورونکست نیز برای ما در دسترس‌تر شده است.

معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس در پایان به‌کارگیری نسخه جدید سامانه معاملاتی اتوس در فرابورس را یک گام عملی در حوزه به‌روز کردن و ارتقای تکنولوژی‌های موجود در بازار سرمایه و به تبع آن کاهش مشکلات و موانع موجود در این حوزه عنوان کرد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد