Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/36W1xa
1397/05/06 - 13:58 تاريخ انتشار: 828 تعداد بازديد: 50693 كد خبر:
بازار نفت در تلاطم آشفتگی های ژئوپولتیک
ممانعت رژیم سعودی از عبور نفت کش ها در این تنگه به دلیل ناامن بودن ، بازار نفت را با افزایش قیمت همراه کرده بود در حالی که افزایش تنش های تجاری بین چین و آمریکا و کاهش تقاضای جهانی از سوی چین، قیمت این کالا را در آخرین روز معاملاتی با کاهش همراه کرد.

قیمت نفت در هفته منتهی به 27 جولای با روند افزایشی همراه شد و هر بشکه از این کالا در محدده 70 دلار قیمت خورد .

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، قیمت نفت خام وست تگزاس در هفته کاری گذشته در محدود 70 دلار در هر بشکه قیمت خورد در حالی که پس از آن روند تعدیل منفی را از سر گرفت و در معاملات پایان هفته با توجه به الگوی پایه قیمتی، افت نسبی را تجربه کرد.

بازگشت قیمت این کالا به هر بشکه 67 دلار و 50 سنت موجب بازگشت موج حمایت از این کالا شد و پس از آن قیمت هر بشکه نفت خام وست تگزاس توانست با روند پرقدرت معاملات را ادامه دهد. کارشناسان معتقدند اگر قیمت این کالا بتواند چند جلسه معاملاتی را در محدوده بیش از 70 دلار در هر بشکه طاقت بیاورد انتظار می رود که هفته های آتی به بیش از 75 دلار در هر بشکه معامله شود.

اما قیمت نفت برنت دریای شمال، در هفته گذشته کاری با افزایش همراه شد و هر بشکه 75 دلار قیمت خورد . به نظر تحلیل گران قیمت هر بشکه نفت برنت اگر بتواند از مرز هر بشکه 75 دلار عبور کند می تواند به پله صعودی بعدی نزدیک تر شود و هر بشکه 80 دلار قیمت بخورد. اما اگر با افت قیمت همراه شود پله بعدی همان قیمت 70دلار در هربشکه خواهد بود.

اگر قیمت نفت برنت در حاشیه 70 دلار نیز حمایت مناسبی را از بازار شاهد نباشد به محدوده هر بشکه 65 دلار افت خواهد کرد. اما اگر شاخص دلار در هفته های آتی با قدرت بیشتری به معاملات ادامه دهد می تواند منجر به رشد قمیت نفت در بازارهای جهانی شود.

اما در آخرین روز کاری هفته قیمت نفت برنت دریای شمال با افت 0.2 درصدی همراه شد و هر بشکه از این کالا در محدود 74 دلار و 36 سنتی قیمت خورد. قیمت نفت وست تگزاس نیز با کاهش 0.8 درصدی مواجه شد و هربشکه ازاین کالا معادل 69 دلار و 2 سنت معامله شد.

آشفتگی ها میان یمن و عربستان در پی حمله نیروهای انقلابی یمن به دو نفتکش عربستان در تنگه باب المندل موجب شد که قیمت نفت در بازارهای جهانی در روز پنجشنبه صعودی شود . ممانعت رژیم سعودی از عبور نفت کش ها در این تنگه به دلیل ناامن بودن ، بازار نفت را با افزایش قیمت همراه کرده بود در حالی که افزایش تنش های تجاری بین چین و آمریکا و کاهش تقاضای جهانی از سوی چین، قیمت این کالا را در آخرین روز معاملاتی با کاهش همراه کرد.

در بازار طلا، قیمت هر اونس از این کالا با افت 0.2 درصدی همراه شد و هر اونس از آن معادل یک هزار و 232 دلار معامله شد.

در رینگ فلزات لندن، قیمت آلومینیوم به هر تن دو هزار و 61 دلار رسید. مس لندن نیز معادل هر تن 6 هزار و 244 دلار مبادله شد.

هر تن سرب دو هزار و 134 دلار و هر تن نیکل 13 هزار و 782 دلار معامله شد. قیمت قلع نیز به هر تن 19 هزار و 840 دلار رسید و  هر تن روی دو هزار و 589 دلار مبادله شد. 

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد