Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/54b6UG
1397/05/07 - 13:20 تاريخ انتشار: 804 تعداد بازديد: 50722 كد خبر:
تعرفه های تلافی جویانه اروپا علیه 20 میلیارد دلار واردات آمریکا
اتحادیه اروپا در پاسخ به تعرفه های آمریکا علیه فلزات ، تعرفه های 2.8 میلیارد یورویی معادل 3.3 میلیارد دلار علیه کالاهای آمریکایی وضع کرده است.

کمیسر تجارت اتحادیه اروپا از آماده شدن طرح کمیسیون اروپا برای اعمال تعرفه های تلافی جویانه علیه 20 میلیارد دلار واردات آمریکا خبر داده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به نقل از رویترز، سیسیلیا مالمستروم کمیسر امور تجاری اتحادیه اروپا تاکید کرد: کمیسیون اروپا در حال آماده کردن فهرست 20 میلیارد دلاری از کالاهای آمریکایی است تا در صورت اعمال تعرفه های واشنگتن علیه واردات خودروهای اروپایی، از این تدابیر تلافی جویانه استفاده کند.

بر اساس این گزارش اظهارات کمیسر تجاری اتحادیه اروپا در شرایطی مطرح شده است که ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا روز گذشته با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره منازعه تجاری گفتگو کرده است.

مالمستروم در ادامه تصریح کرد: امیدواریم که مجبور به اعمال تعرفه های تجاری علیه آمریکا نشویم و بتوانیم راهکاری را پیدا کنیم. در غیر این صورت، کمیسیون اروپا در حال آماده کردن فهرستی شامل کالاهای آمریکایی است. تعرفه های تجاری علیه 20 میلیارد دلار واردات کالاهای آمریکایی وضع خواهد شد.

یادآور می شود اتحادیه اروپا در پاسخ به تعرفه های آمریکا علیه فلزات، تعرفه های 2.8 میلیارد یورویی معادل 3.3 میلیارد دلار علیه کالاهای آمریکایی وضع کرده است.

کمیسر تجاری اتحادیه اروپا اظهار داشت: دور بعدی تعرفه های اتحادیه اروپا علیه ایالت های خاص آمریکا خواهد بود. اکنون کالاهای بیشتری را مد نظر قرار داده ایم از جمله محصولات کشاورزی، ماشین آلات.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز در دیدار با ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا از آغاز یک مرحله جدید در روابط میان آمریکا و اتحادیه اروپا خبر داد و گفت: اتحادیه اروپا و آمریکا خواستار حرکت به سوی "تعرفه های صفر درصد" بر کالاهای صنعتی غیر خودروسازی هستند.

ترامپ همچنین قول داد که موضوع تعرفه ها بر فولاد و آلومینیوم وارداتی از اتحادیه اروپا را حل کند.

این در شرایطی است که گونتر اوتینگر کمیسر بودجه اتحادیه اروپا پیش از این در سخنانی تاکید کرد: اتحادیه اروپا سعی خواهد کرد تا به دنبال کاهش تعرفه های تجاری در مذاکرات آتی با ایالات متحده باشد.

وی تصریح کرد: با این روش ما به دنبال جلوگیری از تشدید منازعه تجاری و جلوگیری از جنگ تجاری هستیم. ما به دنبال ارائه پیشنهاد برای کاهش تعرفه های تجاری برای کالاها و خدمات مختلف هستیم.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد