Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/uU5kwP
1397/05/15 - 13:30 تاريخ انتشار: 764 تعداد بازديد: 50751 كد خبر:
در بازارهای جهانی رقم خورد؛
افزایش بهای نفت به دنبال افت تولید عربستان
روسیه، آمریکا و عربستان سعودی اکنون ۱۰ تا ۱۱ میلیون بشکه در روز نفت تولید می‌کنند و این سه کشور حدود یک سوم از تقاضای نفت جهانی را تامین می‌کنند.

قیمت نفت روز دوشنبه در واکنش به کاهش غیرمنتظره تولید عربستان سعودی در ماه میلادی گذشته و همچنین کندی رشد فعالیت حفاری شیل آمریکا، افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه به نقل از «کالاخبر»، بهای معاملات نفت برنت با ۴۷ سنت یا ۰.۶ درصد افزایش نسبت به روز جمعه، به ۷۳.۶۸ دلار در هر بشکه رسید.بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۳۷ سنت یا ۰.۵ درصد افزایش، به ۶۸.۸۶ دلار در هر بشکه رسید.

شرکت‌های انرژی آمریکایی هفته گذشته برای دومین هفته از سه هفته اخیر شمار دکل‌های حفاری نفت را کاهش دادند. طبق آمار شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز، شرکت‌های حفاری آمریکایی در هفته منتهی به سوم اوت، شمار دکل‌های حفاری را با دو حلقه کاهش به ۸۵۹ حلقه رساندند.

بسیاری از شرکت‌های حفاری نفت شیل آمریکا در هفته‌های اخیر تحت تاثیر هزینه‌های عملیاتی فزاینده و افت قیمت‌های نفت نسبت به رکورد بالایی که در سال جاری میلادی ثبت کرده بودند، نتایج مالی سه ماهه مایوس‌کننده‌ای را ارائه کردند.

خارج از آمریکا، دو منبع آگاه اوپک اعلام کردند تولید عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت اوپک است، در ژوییه نسبت به ماه پیش از آن حدود ۲۰۰ هزار بشکه در روز کاهش یافت و به ۱۰.۲۹ میلیون بشکه در روز رسید. این کاهش با وجود وعده اوپک برای افزایش تولید از ژوییه بوده است.

با این حال روسیه، آمریکا و عربستان سعودی اکنون ۱۰ تا ۱۱ میلیون بشکه در روز نفت تولید می‌کنند و این سه کشور حدود یک سوم از تقاضای نفت جهانی را تامین می‌کند.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، پیش‌بینی کرد نفت برنت ممکن است حمایت در سطح ۷۲.۰۹ دلار در هر بشکه را بشکند و شکسته شدن این سطح باعث کاهش بیشتر قیمت خواهد شد.

با وجود افزایش قیمت نفت در روز دوشنبه، معامله‌گران اظهار کردند اعلام خبر از سرگیری حمل نفت عربستان سعودی از طریق تنگه باب‌المندب تا حدودی خاطر بازارها را آسوده کرد. عربستان سعودی در ۲۵ ژوییه به دنبال حمله حوثی‌های یمن به دو نفت‌کش سعودی، حمل نفت از طریق این مسیر کشتیرانی استراتژیک را موقتا متوقف کرد.

بر اساس گزارش رویترز، بازارها همچنین روز جاری منتظر اعلام جزئیات تحریم‌های آمریکا علیه ایران هستند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد