Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/x6aS45
1397/05/08 - 16:15 تاريخ انتشار: 1438 تعداد بازديد: 50755 كد خبر:
تراکم تقاضا ، با صف خرید ۱۷۰ میلیون سهمی در هفت نماد بورسی،
سه صنعت بزرگ همچنان شاخص را بالا می برند
حقیقی ها بازیگران امروز بورس
ملی مس با تغییر مالکیت ۱۹۳ میلیون سهمی به ارزش ۶۱۲ میلیارد ریال و فولاد مبارکه با معامله ۱۳۵ میلیون سهمی به ارزش ۵۷۰ میلیارد ریالی بیشترین حجم و ارزش معاملات را داشتند.

 

در داد و ستدهای روز جاری بورس شاخص کل بازهم صعودی شد و رکوردی جدید ثبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، روز دوشنبه بورس شاهد رشد دو هزار و ۹۰۴ واحدی شاخص کل متاثر از افزایش قیمت نمادهای بزرگ گروه های فلزی، معدنی و شیمیایی ها بود.

همچنین امروز سرمایه گذاران بیش از دو میلیارد و ۸۳ میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را در بازار دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از ۵ هزارو ۴۴۰ میلیارد ریال بود و در ۱۲۴ هزار نوبت به ثبت رسید. حجم معاملات امروز نسبت به روز گذشته ۲۱ درصد افزایش یافت.

ملی مس با تغییر مالکیت ۱۹۳ میلیون سهمی به ارزش ۶۱۲ میلیارد ریال و فولاد مبارکه با معامله ۱۳۵ میلیون سهمی به ارزش ۵۷۰ میلیارد ریالی بیشترین حجم و ارزش معاملات را داشتند.

امروز نماد شرکت های فولاد مبارکه، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی مس، گل گهر، پتروشیمی پارس، تاپیکو و گسترش نفت و گاز پارسیان با معاملات مثبت و تاثیری بیش از یک هزار و ۶۰۰ واحدی (در مجموع) بر نماگر بورس، بیشترین نقش را در صعود این متغیر داشتند.

شاخص کل امروز با جهشی ۲.۵ درصدی در رقم ۱۱۶ هزار و ۷۵۶ واحدی به کار خود پایان داد.

شاخص کل هم وزن نیز امروز ۲۲ واحد بالا رفت. شاخص بازار اول دو هزار و 285 واحد و شاخص بازار دوم ۵ هزار و ۹۰ واحد رشد کردند.

امروز پتروشیمی پارس ، فولاد مبارکه، ملی مس و پالایش نفت اصفهان با رشد قیمتی بیش از چهار درصدی پر بیننده ترین نمادهای مثبت بازار بودند.

همچنین سه نماد سایپا، سایپا آذین و زامیاد از گروه خودرو و ساخت قطعات با افت قیمتی و عرضه های سنگین در جدول نمادهای پربیننده نشستند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای نیروکلر، توسعه معدنی و صنعتی صبانور، پگاه آذربایجان غربی، پتروشیمی فناوران، صنایع جوشکاب یزد موتورسازان تراکتورسازی ایران و گروه صنعتی سپاهان بود.

در مقابل نمادهای سایپا آذین، مارگارین، سیمان بجنورد، تکنوتار، کارتن ایران، سرمایه گذاری البرز و مهرکام پارس با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

در پایان معاملات امروز سرمایه گذاران برای خرید سهام پتروشیمی پارس، فولاد مبارکه، پتروشیمی اراک، گل گهر، ملی مس و تاپیکو بیشترین تقاضاها را داشتند. این هفت نماد برتر بالغ بر ۱۷۲ میلیون حجم تقاضا را در پایان معاملات امروز ثبت کردند.

در مقابل گروهی از سرمایه گذاران تلاش کردند با عرضه های سنگین از اوراق صکوک سایپا، سهام نهادهای مالی بورس، اوراق صکوک خودرو، سهام سایپا آذین و اوراق صکوک گل گهر خارج شوند.

دو سهم نهادهای مالی بورس و سایپا آذین در مجموع بیش از ۳۱ میلیون حجم صف فروش داشتند اما حجم عرضه ها در اوراق صکوک اندک و در حدود یک میلیون برگه بود.

صنایع مثبت و تاثیر گذار

بررسی عملکرد صنایع بورسی در معاملات امروز حاکی از صدرنشینی گروه فلزات اساسی، شیمیایی و کانه فلزی با بیشترین ارزش معاملات بود.

همچنین شاخص صنایع کانه فلزی، ذغال سنگ، چند رشته ای، فرآورده های نفتی و شیمیایی با بیش از چهار درصد رشد ، بیشترین بازدهی ها را داشتند.

صنایع محصولات شیمیایی، فلزات اساسی و فرآورده های نفتی بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص و گروه های خودرو و ساخت قطعات، مواد و محصولات دارویی و انبوه سازی، املاک و مستغلات بیشترین تاثیر منفی را بر نماگر بورس داشتند.

سرمایه گذاران امروز نیز همچون دو روز گذشته برای خرید سهام صنایع فلزات اساسی، محصولات شیمیایی و فرآورده های نفتی بیشترین تمایل را داشتند.

در مقابل جو فروش بازار متعلق به گروه های خودرو و ساخت قطعات، مواد و محصولات دارویی و انبوسازی ،املاک و مستغلات بود.

این گزارش حاکی است مهمترین عوامل تاثیر گذار بر بازار امروز همچون دو روز گذشته ، ورود پول قدرتمند و افزایش چشمگیر حجم و ارزش معاملات بود. در معاملات امروز، سرمایه گذاران حقیقی بیشترین حجم خرید سهام را داشتند.

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد