Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/whKR85
1397/05/12 - 11:34 تاريخ انتشار: 922 تعداد بازديد: 50819 كد خبر:
رشد شاخص های بازار وال استریت:
اپل، تنها شرکت تریلیون دلاری آمریکا شد
قیمت سهام این شرکت یک تریلیون دلاری در روز پنجشنبه به هر سهم 207 دلار و 39 سنت رسید و اپل به عنوان نخستین شرکت سهامی عام معرفی شد که توانسته به ارزش بازار 1 تریلیون دلاری دست پیدا کند.

بازارهای آسیایی در آخرین روز معاملاتی هفته در پی رشد قیمت سهام شرکت های تکنولوژی توانستند افزایش قابل توجهی را به ثبت برسانند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، تنش های تجاری میان آمریکا و چین و اعمال افزایش تعرفه وارداتی محصولات چینی به آمریکا از 10 درصد به 25 درصد روند افزایشی شاخص ها را متعادل کرد.

از سوی دیگر، سرمایه گذاران در انتظار انتشار آمار نرخ بیکاری ماه جولای هستند که به نظر می رسد در ساعات پایانی امروز اعلام شود. این آمار می تواند سلامت اقتصادی بزرگ ترین اقتصاد دنیا را به وضوح نشان دهد و همچنین نقشه راهی باشد برای تصمیم نهایی فدرال رزرو در خصوص نرخ بهره .

رشد نیمه شبی شاخص های آمریکا موجب شد بازارهای اروپا نیز افزایش شاخص ها را در پیش بگیرند و دراین بین، شاخص فوتسی لندن با رشد 0.5 درصدی و داکس آلمان با افزایش 0.3درصدی مواجه شود. کک فرانسه نیز توانست رشد 0.5 درصدی را از آن خود کند.

در بازارهای آسیایی، شاخص نیکی ژاپن رشد 0.1 درصدی داشت در حالی که تمرکز بیشتر دولت ژاپن گفت و گوی مستقیم توکیو و واشنگتن در تاریخ 9 آگوست اعلام شده است.

مساهیرو آیوکای، تحلیل گر ارشد بانک مورگان استنلی در ژاپن در این خصوص اظهار داشت: تعرفه هایی که آمریکا بر روی محصولات چینی اعمال کرده است مذاکرات بین توکیو و واشنگتن را تحت تأثیر قرار داده است و فضای حاکم بر ژاپن را نگران کننده کرده است.

اما در بازار آمریکا، قیمت سهام شرکت های تکنولوژی موجب افزایش شاخص اس اند پی و نزدک شده است. در حالی که سهام شرکت اپل، به عنوان تنها شرکت سهامی عام یک تریلیون دلاری این بازار، توانسته به تنهایی وال استریت را با رشد شاخص ها همراه کند .

این در حالی است که، تیم کوک، مدیر عامل اپل پس از ارزش گذاری بازار این شرکت به یک تریلیون دلار اعلام داشت: این افزایش ارزش بازار شرکت نکته خیلی مهمی در مقایسه با موفقیت های اپل در زمینه محصولات، رضایت مشتریان و ارزش شرکت نیست .

قیمت سهام این شرکت یک تریلیون دلاری در روز پنجشنبه به هر سهم 207 دلار و 39 سنت رسید و اپل به عنوان نخستین شرکت سهامی عام معرفی شد که توانسته به ارزش بازار یک تریلیون دلاری دست پیدا کند.

بدین ترتیب، ارزش سهام اپل بزرگ تر از مجموع ارزش سهام شرکت های بزرگی مثل اکسون موبیل، پروکتر اند گمبل و ای تی اند تی است و در واقع 4 درصد ارزش اس اند پی به اپل اختصاص دارد.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد