Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/kUUvNo
1397/05/12 - 11:41 تاريخ انتشار: 799 تعداد بازديد: 50824 كد خبر:
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خبر داد:
حمایت تمام قد مجلس از اعمال سیاست‌های جدید ارزی
باید به دولت کمک کرد تا مشکلات را حل کند چرا که موفقیت دولت رضایت مردم را در پی دارد و در این راستا با وجود حمایت از دولت پیشنهادات اصلاحی و نقدهای سازنده نیز از سوی نمایندگان مجلس پیگیری می‌شود.


مجلس تمامی تلاش خود را برای اصلاح سیاست‌های ارزی انجام داده و در این رابطه با دولت توافق‌هایی کرده و مقرر شده دولت با سیاست‌های جدید ارزی به دغدغه‌های کمیسیون اقتصادی و نمایندگان مجلس توجه و موارد مندرج در طرح دوفوریتی ساماندهی بازار ارز را لحاظ کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، محمدرضا پورابراهیمی داورانی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نشست استادیاران صالحین استان خراسان رضوی ضمن بیان مطلب فوق، گفت: مقرر شده اقلام خوراکی و دارو با نرخ ارز ترجیحی تأمین و نیازهای دیگر ارزی از طریق بازار ثانویه ارز تأمین شود، در هر صورت باید توجه کرد تراز ارزی کشور مثبت است و اگر دولت سیاست‌های ارزی جدید صحیح را اعمال کند مجلس تمام قد از این سیاست‌ها حمایت خواهد کرد.

پورابراهیمی داورانی ادامه داد: آمریکایی‌ها و دشمنان به دنبال این هستند تا اقتصاد کشور را تخریب کنند و جنگ روانی به راه انداخته اند اما با تدابیر و راهکارهای مناسب می‌توان به مقابله با حرکات دشمن رفت. نکته دیگر اینکه باید با اخلالگران اقتصادی با جدیت برخورد شود.

یادآور شد: در هر صورت باید به دولت کمک کرد تا مشکلات را حل کند چرا که موفقیت دولت رضایت مردم را در پی دارد و در این راستا با وجود حمایت از دولت پیشنهادات اصلاحی و نقدهای سازنده نیز از سوی نمایندگان مجلس پیگیری می‌شود.

پورابراهیمی داورانی افزود: حجم نقدینگی در اقتصاد کشور 3 برابر شده و باید با سیاست‌های پولی این میزان نقدینگی کنترل شود و نقدینگی را به سمت تولید سوق داد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد