Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/ZW2MvJ
1397/05/14 - 13:19 تاريخ انتشار: 819 تعداد بازديد: 50872 كد خبر:
سی و هشتمین جلسه یک دیدار یک عرضه فرابورس برگزار شد
خداحافظی بیمه نوین از بازار پایه با انتقال به بازار دوم فرابورس
شرکت بیمه نوین بزودی پس از طی شدن مراحل پذیرش و گشایش نماد از بازار پایه «ب» به بازار دوم فرابورس ارتقا خواهد یافت.

صبح روز جاری نشست خبری بیمه نوین برای انتقال نماد شرکت به بازار دوم فرابورس به میزبانی فرابورس ایران درقالب سی و هشتمین جلسه یک دیدار یک عرضه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) شرکت بیمه نوین بزودی پس از طی شدن مراحل پذیرش و گشایش نماد از بازار پایه «ب» به بازار دوم فرابورس ارتقا خواهد یافت.

حسین کریم‌خان زند در این نشست خبری با اعلام انتقال نماد بیمه نوین از بازار پایه «ب» به بازار دوم فرابورس به تشریح وضیعت این شرکت پرداخت و گفت: بر اساس آخرین آمارها ۱.۶ درصد سهم بازار بیمه کل کشور به شرکت بیمه نوین تعلق دارد که تاثیرات مثبتی در ارزش آفرینی سود سهام شرکت داشته است.

 وی ازاجرای حداقل ۳ طرح جدید در سال جاری خبر داد و گفت: با اعمال طرح های جدید انتظار داریم سود و بازدهی سهام شرکت افزایش پیدا کند.

مدیرعامل شرکت بیمه نوین گفت: سود خالص بیمه نوین در سال گذشته با رشد ۲۲۱ درصدی مواجه شده و حاشیه سود نیز نسبت به سال ۹۵ صعودی بوده است.

وی همچنین کاهش زیان انباشته را مورد توجه قرار داد و افزود: بررسی صورت های مالی شرکت از کاهش ۳۸ درصدی زیان انباشته در سال ۹۶ خبر می دهد.

کریم خان زند از افزایش ارزش  پرتفوی شرکت در پایان سال مالی ۹۶ خبر داد و تصریح کرد:  بر اساس صورت های مالی تایید شده، ارزش پرتفوی شرکت در سال ۹۶ معادل ۴ هزار و ۴۲۹ میلیون ریال بوده که در مقایسه با سال ۹۵ که این رقم ۳ هزار و ۶۵۲ میلیون ریال ثبت شده ، بیش از ۲۱ درصد افزایش یافته است.

وی همچنین به ارتقای سود و بازدهی بیمه نوین اشاره کرد و اظهار داشت: ارزش سهام و روند سوددهی شرکت با سیاست هایی که تبیین شده در مسیر صحیحی قرار گرفته است.  این راهبردها علاوه بر این که زیان دهی را متوقف کرده ، سوددهی این مجموعه را در مسیر صعودی قرار داده است.

کریمخان زند در ادامه با بیان این که ۶.۸ درصد سهام بیمه نوین در مالکیت سهامداران حقیقی قرار دارد گفت: حق بیمه صادر شده شرکت در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ حدود  ۲۱ درصد رشد داشته است.

وی همچنین از کاهش ۱۹ درصدی پرداخت خسارت در سال گذشته خبر داد و تاکید کرد: بررسی نمودار عملکرد شرکت در یک دوره ۱۰ ساله نشان می دهد که حق بیمه پرداختی در این مجموعه صعودی و ضریب پرداخت خسارت کاهشی بوده است.

مدیرعامل شرکت بیمه نوین سیاست های این مجموعه را EPS  محور دانست و گفت: این شرکت در حال حاضر ۳۸ شعبه فعال دارد و با توجه به تفاهم نامه سال گذشته با بانک اقتصاد نوین، در حال برنامه ریزی برای حضور در همه شعبه های این بانک برای جذب مشتری است.

وی در ادامه به پوشش سود مناسب این مجموعه در دوره سه ماهه ۹۷ اشاره کرد و ادامه داد: سود این شرکت در سه ماهه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱.۷ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که معمولا شرکت های بیمه ای در سه ماهه اول سال نمیتوانند پیش بینی ها را محقق کنند.

وی همچنین از شناسایی ۶۴ ریال سود در سه ماهه خبر داد و گفت: با توجه به برنامه ریزی برای  فروش ساختمان در سال۹۷ ،  مازاد ارزش روز این دارایی نسبت به بهای تمام شده ۶۴ میلیارد تومان ارزیابی شده و از این محل ۴۹ میلیارد تومان سود شناسایی خواهد شد.

کریم خان زند وکیل با اشاره به انتقال نماد این شرکت از تابلوی «ب» بازار پایه به بازار دوم فرابورس تاکید کرد:حجم  سهام شناوری این شرکت بالا است و در روز اول بازگشایی نماد قرار است ۵ درصد سهام عرضه شود اما در صورت وجود تقاضا ، سهامدار عمده تعهد عرضه تا ۵ درصد دیگر را دارد.

این کارشناس صنعت بیمه در ادامه به بررسی روند مالیات دهی شرکت های بیمه ای اشاره کرد و گفت: بیمه نوین باید سود خالص حداقل ۳۱۰ میلیارد تومان شناسایی کند تا مشمول پرداخت مالیات شود. سود سرمایه گذاری در شرکت های بیمه مشمول مالیات نیست. به طور معمول شرکت های بیمه سودسرمایه گذاری دارند و سود عملیاتی آنها کم است و تا زمانی که به ۳۱۰ میلیارد تومان نرسد ،معاف از مالیات است.

وی تاکید کرد: در سایر کشورهای دنیا نیز شرکت های بیمه ای در جریان عملکرد خود، سود سرمایه گذاری شناسایی می کنند و سود عملیاتی این صنعت معمولا ۴ الی ۵ درصد است.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد