Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/ojM7C7
1397/05/14 - 16:33 تاريخ انتشار: 705 تعداد بازديد: 50888 كد خبر:
مدیرعامل بورس کالای ایران:
خریداران مس کاتد باید مفتول تولیدی خود را در بورس عرضه کنند
حامد سلطانی نژاد، مدیرعامل بورس کالای ایران اظهار کرد: خریداران مس کاتد موظف هستند مفتول تولیدی خود را در بورس کالا عرضه کنند؛ در غیر این صورت از خریدهای بعدی آن‌ها در بورس جلوگیری به عمل خواهد آمد.


خریداران مس کاتد از بورس کالای ایران موظف هستند جهت تأمین نیاز بازار داخل، مفتول مس تولیدی خود را در این بازار عرضه کنند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایسنا، حامد سلطانی نژاد، مدیرعامل بورس کالای ایران  اظهار کرد: خریداران مس کاتد موظف هستند مفتول تولیدی خود را در بورس کالا عرضه کنند؛ در غیر این صورت از خریدهای بعدی آن‌ها در بورس جلوگیری به عمل خواهد آمد.

سلطانی نژاد با اشاره به اقدامات به عمل آمده درباره پالایش خریداران مس در بورس کالا گفت: بعد از اعلام ارز رسمی، قیمت‌های پایه در بورس کالا بر مبنای این نرخ ارزش گذاری شده و رقابت ها نیز بر همان مبنا روی قیمت‌ها انجام می‌شود. این اتفاق موجب شد قیمت‌هایی که در بورس کالا کشف می‌شود، بعضاً از قیمت‌های خارج بورس، پایین‌تر باشد که به موجب آن تقاضا برای محصولاتی که در بورس عرضه می‌شود، افزایش یافت.

وی عنوان کرد: برای حذف تقاضای کاذب از بازار، با اقداماتی که با هماهنگی وزارت صمت، سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان حمایت از تولیدکننده و همچنین انجمن مربوط برای پالایش متقاضیان مس صورت گرفته، این قبیل فعالیت‌های سوداگری و اقدام جهت انبارکردن و احتکار مواد اولیه موردنیاز تولیدکننده‌های واقعی به حداقل می‌رسد.

مدیرعامل بورس کالای ایران افزود: در همین راستا بنا داریم از مصرف کالای عرضه شده بورس کالا در صنایع پایین دست مطمئن شویم؛ اما اگر کسانی در پایین دست وجود داشته باشند که بخواهند کالا را از بورس بگیرند و وارد چرخه تولید نکنند، قطعا با این افراد برخورد می‌کنیم و کدها و تقاضاهای غیرواقعی را با همکاری وزارت صنعت و سازمان حمایت ممنوع خواهیم کرد.

وی در پایان تاکید کرد هر چند ارز آوری ناشی از صادرات و تعهدات صادراتی برای سیاست‌گذاران اقتصادی و بورس کالا مهم است اما تأمین نیاز صنایع داخلی در بورس در درجه اول اولویت قرار دارد.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد