Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/8Mi8Lx
1397/05/15 - 09:35 تاريخ انتشار: 649 تعداد بازديد: 50894 كد خبر:
بازار سهام امروز نیز با رکورشکنی های جدید فعالیت خود را آغاز کرد:
شوق حضور در بورس تهران
عبور با قدرت نماگر شاخص از مرز 130 هزار واحد
رالی رکوردزنی های متوالی شاخص بورس تهران همچنان ادامه دارد. جذابیت روز افزون سرمایه گذاری در بازار سهام منجر به طویل شدن صف های تقاضا در بسیاری از نمادها شده است. بورس تهران در 30 دقیقه ابتدایی با گریز از مرز 130 هزار واحد به کانال 131 هزار واحد رسید و رشد بیش از سه هزار واحدی را رقم زد.

بورس تهران امروز نیز، در ادامه روزهای گذشته با حضور پرشور سهامداران در سمت تقاضا فعالیت خود را آغاز کرد. خوشبینی سرمایه گذاران به بسته جدید ارزی دولت، و اثر آن بر گروه های مختلف بورسی به عنوان اصلی ترین دلیل جذابیت این روزهای بازار سهام مطرح است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بورس تهران امروز نیز به مشابه روزهای قبل شروعی طوفانی را برای سهامداران رقم زد. به این ترتیب شاخص بازار سهام در ابتدایی ترین لحظات فعالیت بازار، توانست با عبوری پرشتاب از کانال 130 هزار واحد، در سطح 131 هزار واحد جا خوش کند.

رشد نماگر شاخص بازار سهام، که به مدد گروه های پتروشیمی و فلزی- معدنی آغاز شده است، ( تا لحظه تنظیم این گزارش) به بیش از 3300 واحد رسیده است. ارزش معاملات نیز تا این لحظه در محدوده 140 میلیارد تومان بوده، و حجم معاملات  به 267 میلیون سهم رسیده است.

طبق روزهای گذشته، امروز نیز تغییر مالکیت بازار به نفع حقیقی ها آغاز شده است. روز گذشته تغییر مالکیت بازار از سمت بازیگران حقوقی به حقیقی در محدوده 120 میلیارد تومان بود، رقم بسیار قابل توجهی که از هجوم  پولهای  داغ به سمت بازار سرمایه حکایت دارد.

تاکنون بیشترین اثر را بر رشد شاخص شرکت پتروشیمی خلیج فارس داشته است و بعد از آن نمادهای "فولاد"، "فملی"،"کگل" و "پارس" خودنمایی می کنند.

بررسی ها نشان می دهد عمده توجه سهامداران از لحظاتی قبل از شروع بازار به صنایع صادرات محور بورسی بوده است، صنایعی که با اجرای بسته جدید ارزی دولت می توانند سودآوری قابل توجهی داشته باشند.  

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد