Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/btSKNv
1397/05/15 - 11:26 تاريخ انتشار: 774 تعداد بازديد: 50896 كد خبر:
در بازارهای جهانی؛
طلا جان گرفت
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۲۱۵ دلار و ۷۱ سنت رسید. روز جمعه نیز قیمت فلز زرد نیم درصد افزایش یافته بود.قیمت طلای آمریکا نیز امروز با اندکی تغییر به ۱۲۲۳ دلار و ۷ سنت رسید.
 
 

در حالی که نگرانی ها از جنگ تجاری میان آمریکا و چین بر بازار سایه افکنده، قیمت طلا امروز افزایش داشت و روند ترمیمی خود پس از رسیدن به پایین ترین رقم ۱۷ ماه گذشته را تداوم بخشید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به نقل از کالاخبر، در حالی که نگرانی ها از جنگ تجاری میان آمریکا و چین بر بازار سایه افکنده، قیمت طلا امروز افزایش داشت و روند ترمیمی خود پس از رسیدن به پایین ترین رقم ۱۷ ماه گذشته را تداوم بخشید، هرچند که تقویت ارزش دلار موجب شد تا رشد قیمت ها محدود باشد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۲۱۵ دلار و ۷۱ سنت رسید. روز جمعه نیز قیمت فلز زرد نیم درصد افزایش یافته بود.قیمت طلای آمریکا نیز امروز با اندکی تغییر به ۱۲۲۳ دلار و ۷ سنت رسید.

بارناباس گان، تحلیلگر موسسه او سی بی سی در این باره گفت: طلا هنوز تا حد زیادی تحت تاثیر تغییرات ارزش دلار قرار دارد. افزایش قیمت طلا ناشی از نگرانی ها از جنگ تجاری میان آمریکا و چین بوده است.

قیمت طلا روز جمعه ابتدا به پایین ترین رقم ۱۷ ماه گذشته یعنی ۱۲۰۴ دلار رسید، اما پس از انتشار آمار ضعیف از بازار کار آمریکا و تضعیف ارزش دلار، تقویت شد.دیگر عامل تضعیف ارزش دلار اقدام بانک مرکزی چین برای تثبیت ارزش پول ملی این کشور بود. اما قیمت دلار روز دوشنبه مجددا تقویت شد.

تهدید چین مبنی بر وضع تعرفه های تلافی جویانه بر ۶۰ میلیارد دلار کالای وارداتی از آمریکا موجب شده تا آتش جنگ تجاری باز هم زبانه بکشد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که دولت ترامپ پیشنهاد کرد، تعرفه ای ۲۵ درصدی بر ۲۰۰ میلیارد دلار کالای چینی وارداتی اعمال شود.

هرچند تشدید جنگ تجاری یکی از دلایل رشد قیمت طلا بوده، اما ارزش بالای دلار مانع از رشد قابل توجه قیمت طلا شده است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد