Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/EvxgX3
1397/05/16 - 11:12 تاريخ انتشار: 981 تعداد بازديد: 50930 كد خبر:
مقام ارشد اتحادیه اروپا تشریح کرد:
حمایت قاطع اتحادیه اروپا از برجام
مقام‌های اتحادیه اروپا گفته‌اند که در بازبینی درخواست معافیت از سوی شرکت‌ها و اعطای مجوز خروج از ایران بسیار سخت‌گیرانه عمل خواهند کرد. با بازگشت تحریم‌های واشنگتن علیه ایران در روز سه‌شنبه، قانون جدید اتحادیه اروپا برای حفاظت از کمپانی‌های اروپایی جهت کاهش تاثیر تحریم‌ها آغاز خواهد شد.

 

مقامات اروپایی تحریم‌های آمریکا را اقدامی «غیر قانونی» در آن سوی مرزهای آمریکا می‌دانند.مقام‌های اتحادیه اروپا گفته‌اند که در بازبینی درخواست معافیت از سوی شرکت‌ها و اعطای مجوز خروج از ایران بسیار سخت‌گیرانه عمل خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)،  به نقل از وای نت نیوز، با بازگشت تحریم‌های واشنگتن علیه ایران در روز سه‌شنبه، قانون جدید اتحادیه اروپا برای حفاظت از کمپانی‌های اروپایی جهت کاهش تاثیر تحریم‌ها آغاز خواهد شد. مقامات اروپایی تحریم‌های آمریکا را اقدامی «غیر قانونی» در آن سوی مرزهای آمریکا می‌دانند.

بر اساس این گزارش، علی‌رغم اعتراضات متحدان اروپایی آمریکایی، مایک پومپئو وزیر خارجه ایالات متحده گفته واشنگتن همه تحریم‌ها را به طور کامل اجرا خواهد کرد. دیپلمات‌های اروپایی گفته‌اند که منتظر جزییات این اقدامات درمورد نحوه اجرایی شدن تحریم‌ها هستند.

مقامات اروپایی امیدوارند که قانون مسدودسازی تحریم‌های آمریکا در اتحادیه اروپا بتواند تاثیر این تحریم‌ها را بر کمپانی‌های اروپایی کاهش دهد، اما می‌دانند که ممکن است این اقدام برای راضی کردن شرکت‌های اروپایی جهت اقدام شجاعانه در برابر جریمه‌های آمریکا در صورت تجارت با ایران کافی نباشد.

مقامات ارشد دولت آمریکا روز دوشنبه برای اروپایی‌ها روشن کردند که خطر رابطه با ایران برای کمپانی‌های آنها بسیار جدی است.

این رسانه نوشت: «اقدام جدید اروپا، افراد و کمپانی‌های اروپایی را از تعهد به تحریم‌های آمریکا منع می‌کند و به شرکت‌ها اجازه می‌دهد در صورت خسارت دیدن از جریمه ‌های این کشور در دادگاه اقدام به اعاده دادرسی کنند.

به گفته یک مقام ارشد اروپایی، برای کسانی که در معرض جریمه‌ها قرار بگیرند، هیچ پادزهری وجود ندارد. اما آنچه این تحریم‌ها انجام می‌دهند، نوعی بازدارندگی است. این یعنی بسیاری از تحریم‌های تبعیض‌آمیز هرگز اجرا نمی‌شوند. شرکت‌ها به‌ندرت تحت تحریم‌های آمریکا جریمه شده‌اند.

وی گفت: اگر تحریم‌ها اجرا شوند، افراد می‌توانند به دادگاه رفته و خسارت بگیرند.

در قانون جدید، شرکت‌ها باید برای توقف عملیات‌هایشان در ایران از اتحادیه اروپا مجوز بگیرند تا مشخص شود این توقف به دلیل تحریم‌های آمریکا نبوده بلکه یک تصمیم تجاری بوده است. تفاوت این دو رویکرد چندان روشن نیست.

تهدید جریمه اتحادیه اروپا برای کمپانی‌های اروپایی که قادر به یافتن بهانه لازم برای خروج از ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا نشده‌اند، زنگ خطری است که برای این شرکت‌ها به صدا در آمده است.

مقامات اروپایی اصرار دارند که این قانون به دنبال آن است که شرکت‌ها را برای سرمایه‌گذاری در ایران آزاد بگذارد نه اینکه آنها را مجبور کنند.

مقامات اتحادیه اروپا گفته‌اند که در بازبینی درخواست معافیت از سوی شرکت‌ها و اعطای مجوز خروج از ایران بسیار سخت‌گیرانه عمل خواهند کرد. تعداد زیادی از کشورها از مقامات اتحادیه اروپا خواسته‌اند که جزییات قانون مسدودسازی را برای دور زدن تحریم‌های آمریکا و تاثیر آن بر بازار نفت شرح دهند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد