Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/V7HDnN
1397/05/17 - 10:18 تاريخ انتشار: 1301 تعداد بازديد: 50955 كد خبر:
شبکه خبری سی ان ان اعلام کرد
آمریکا دور جدید جنگ تجاری با چین را آغاز کرد
با وجود هشدارهای بخش های مختلف تجاری آمریکا که این امر منجر به افزایش بهای کالاها برای مصرف کنندگان خواهد شد، این دومین بار است که دولت اقدام به وضع تعرفه گمرکی بر کالاهای وارداتی از چین می کند.

آمریکا با اعمال 25 درصد تعرفه گمرکی بر کالاهای وارداتی از چین به ارزش 16میلیارد دلار دور جدید جنگ تجاری با این کشور را به راه انداخت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شبکه سی ان ان با اعلام این خبر در تارنمای خود نوشت: دولت دونالد ترامپ فهرستی جدید از کالاهای وارداتی چینی به آمریکا را که حدود 16میلیارد دلار ارزش دارد، منتشر کرد که شامل 25 درصد تعرفه گمرکی می شود.

در ادامه این گزارش آمده است: با وجود هشدارهای بخش های مختلف تجاری آمریکا که این امر منجر به افزایش بهای کالاها برای مصرف کنندگان خواهد شد، این دومین بار است که دولت اقدام به وضع تعرفه گمرکی بر کالاهای وارداتی از چین می کند.

سی ان ان همچنین نوشت: اعمال تعرفه های جدید دولت ترامپ علیه چین تازه ترین دور تشدید جنگ تجاری بین دو قدرت اقتصادی جهان به شمار می رود.

فهرست جدید 279 محصول و کالای چینی را در بر می گیرد که از 23 اوت (اول شهریور) اجرا می شود.

سی ان ان افزوده است: ماه جولای گذشته نیز دولت ترامپ تعرفه گمرکی 25 درصدی بر 34 میلیارد دلار کالای وارداتی از چین اعمال کرد که با مقابله به مثل فوری این کشور در برابر کالاهای وارداتی از آمریکا مواجه شد.

این رسانه اعلام کرده که ارزش مبادلات تجاری سالانه چین و آمریکا حدود با حدود 650 میلیارد دلار بزرگ ترین داد و ستد جهان میان دو کشور است.

آمار دفتر نماینده تجاری آمریکا (USTR) نشان می دهد میزان در سال 2017 صادرات آمریکا به چین نزدیک 170 میلیارد دلار و 478 میلیارد دلار واردات بوده که با احتساب ارزش تجاری خدمات مبادله شده میزان تراز تجاری منفی آمریکا حدود 385 میلیارد دلار است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد