Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/u6vbjB
1397/05/24 - 11:55 تاريخ انتشار: 991 تعداد بازديد: 51107 كد خبر:
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی عنوان کرد:
تعیین قیمت ارز خوراک پتروشیمی ها در اختیار بانک مرکزی
پیش‌بینی می‎کنیم بر اساس آمار سال گذشته ارز حاصل از پتروشیمی‎ها که در بازار ثانویه عرضه می‌شود ماهانه یک میلیارد دلار باشد که بخشی از آن صرف هزینه‌های جاری خودشان مانند تجهیزات و کاتالیست شده و بقیه در بازار عرضه می‎شود.


مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: سیاستگذاری درباره قیمت خوراک پتروشیمی‌ها و ارزی که آنها در بازار ثانویه عرضه می‌کنند با بانک مرکزی است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، سیدرضا نوروززاده در جمع خبرنگاران درباره نرخ ارز افزود: ارز موجود در کشور از صادرات نفت خام، محصولات پتروشیمی و کالاهای غیرنفتی است. با توجه به شرایط موجود، دولت برای ساماندهی قیمت ارز، نرخ ارز را برای کالاهای ضروری ۴۲۰۰ تومان مشخص کرده و بقیه موارد که در بازار ثانویه عرضه می‌شود هم‌اکنون حدود ۸ هزار تومان است. افرادی هم که میخواهند کالا یا خدمات وارد کننداز طریق بازار ثانویه به ارز دسترسی خواهند داشت.

وی ادامه داد: پیش‌بینی میکنیم بر اساس آمار سال گذشته ارز حاصل از پتروشیمیها که در بازار ثانویه عرضه می‌شود ماهانه یک میلیارد دلار باشد که بخشی از آن صرف هزینه‌های جاری خودشان مانند تجهیزات و کاتالیست شده و بقیه در بازار عرضه میشود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی درباره تحریمهای احتمالی و راهکارهای مقابله با آن گفت: کشور تحریم‌ها را پشت سر می‌گذارد و با برنامه مقابل آن‌ها میایستد. با وجود تاثیر تحریم‌ها، برنامههای پیشبینی شده در صنعت پتروشیمی را ادامه می‌دهیم.

نوروززاده گفت: میزان عرضه و تقاضای کالاهای پتروشیمی در جهان مشخص و تعریف شده است و حذف محصولات پتروشیمی از بازار جهانی ممکن نیست.

وی افزود: صادرات در چند ماه نخست امسال افزایش داشته و نگران تحریم نیستیم.

نوروززاده  اظهار کرد: هلدینگهای صنعت پتروشیمی رسالت عظیم سرمایهگذاری در صنعت پتروشیمی را به عهده دارند و امیدواریم شاهد پیشرفت صنعت پتروشیمی و تحقق برنامههای پنج‌ساله در وزات نفت باشیم.

وی افزود: صنعت پتروشیمی توانسته در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی بیشترین نقش را ایفا کند. موضوع سرمایهگذاری و بنگاهداری به بخشخصوصی، واحدهای عمومی غیردولتی و نیمهخصوصی واگذار شده است و رسالت عظیم سرمایهگذاری بهدستان توانمند هلدینگهای صنعت پتروشیمی انجام میشود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: هر یک از هلدینگهای صنعت پتروشیمی دارای سرمایه هستند که با همت آنها میتوانیم شاهد پیشرفت روزافزون در صنعت پتروشیمی کشور باشیم.

نوروززاده در ادامه به نقش موثر اصحاب رسانه در پیشبرد اهداف صنعت پتروشیمی اشاره کرد و افزود: احساس و اعتقاد ما این است که تنها راه مبارزه با فساد و نجات کشور، ارج نهادن به جایگاه خبرنگاران است.

وی در پایان تصریح کرد: نقش شما اصحاب رسانه به مراتب پررنگتر از مراجع قضایی است و باید قدر خودتان را بدانید. آحاد جامعه از شما قشر خبری کشور انتظار دارد که نقدهای گفتهشده در جهت سازندگی و اصلاح امور کشور باشد، بنابراین توصیه میکنم فعال باشید، بنویسید، پخشکنید و اخلاق را رعایت کنید.

در ادامه این نشست، جعفر ربیعی،مدیر عامل هلدینگخلیج فارس گفت: همه ما به این مسئله اذعان داریم که جنگ امروز، جنگ اقتصادی است و جنگ اقتصادی به مراتب پیچیدهتر از جنگ نظامی است. به این منظور از اصحاب رسانه انتظار میرود که در این ایام سخت سربازان جبهه جنگ اقتصادی را حمایت کنند.

وی اظهار کرد: جبهه اقتصادی یعنی تولید و صادرات که صنعت پتروشیمی در هر دو بعد پیشتاز است و به حمایت بیشتر شما اصحاب رسانه نیاز دارد.

ربیعی افزود: امروزه در کشور دچار آفتی شدیم و آن ناامیدی است. اخبار منتشر شده در روزنامه‌ها و رسانه‌ها مملو از ناامیدی است، بنابراین باید کاری کنیم مردم بیشتر امیدوار و دلگرم به آینده باشند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد