Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/E4D5Lq
1397/05/24 - 15:31 تاريخ انتشار: 2297 تعداد بازديد: 51118 كد خبر:
خداحافظی بورس با آخرین چهارشنبه مرداد ماه
تحرک جدی بزرگان بورسی، در هفته ای که گذشت
بورس تهران آخرین روز هفته را با حمایت بی چون و چرای بازیگران بزرگ بازار به پایان رساند ، تا میانگین تغییر مالکیت هفتگی، به نفع حقوقی ها خاتمه یابد. از سوی دیگر ، با وجود افت محدود شاخص طی معاملات روز چهارشنبه و رخنه فاز استراحت میان سهامداران، کارنامه بازدهی یکساله شاخص همچنان جذاب و در محدوده ۶۰ درصد است.

در داد وستدهای آخرین روز کاری هفته گروه های ذغال سنگ، انتشار و چاپ، رایانه و رادیویی با بیشترین بازدهی در میان صنایع بورسی به کار خود پایان دادند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) در داد و ستدهای روز چهارشنبه فولاد مبارکه با معامله 92 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و نفت سپاهان بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

همچنین سرمایه گذاران بورسی در این روز بیش از یک میلیارد و 151 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را در بازار دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بالغ بر 352 میلیارد تومان بود و در 90 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

فلزات اساسی، فرآورده های نفتی و شیمیایی ها امروز با بیشترین ارزش معاملات به کار خود پایان دادند.

در جریان داد و ستدهای روز چهارشنبه معاملات منفی نماد شرکت های فولاد مبارکه، پتروشیمی پارس، پالایش نفت بندرعباس، سرمایه گذاری غدیر و تاپیکو بیشترین تاثیر را بر افت 450 واحدی شاخص کل داشتند. این در حالی بود که نماد شرکت های ارتباطات سیار و خدمات انفورماتیک امروز بیشترین تاثیر مثبت را بر نماگر بورس ثبت کردند.

این گزارش حاکی است شاخص کل هم وزن در بازار امروز 43 واحد رشد کرد که متاثر از رشد قیمت و معاملات مثبت نمادهای کوچک بود.

در مقابل شاخص بازار اول 434 واحد پایین آمد و شاخص بازار دوم 407 واحد نزولی شد.

صدرنشینی بازار امروز نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای سیمان کرمان، صنایع آذرآب، خدمات انفورماتیک، نفت سپاهان، فروسیلیس ایران، معدنی دماوند و سرمایه گذاری صنعت بیمه بود.

در مقابل نمادهای کاشی و سرامیک حافظ، لامیران، دوده صنعتی پارس، نصیر ماشین، باما، سیمان خزر و گروه صنعتی بوتان با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

سرمایه گذاران امروز برای خرید سهام سیمان سپاهان، فولاد خراسان، مدیریت صنعت شوینده بهشهر، حفاری شمال و اوراق صکوک مخابرات، واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر و امین یکم بیشترین تقاضا را داشتند. صف خرید نمادهای شسینا، فخاس، شوینده و حفاری امروز بیش از 36 میلیون سهم بود.

سوی دیگر بازار گروهی از سرمایه گذاران برای خروج از اوراق صکوک سایپا، اوراق صکوک گل گهر، سهام نهادهای مالی بورس و دوده صنعتی پارس بیشترین عرضه ها را داشتند.

در پایان معاملات امروز 208 شرکت با معاملات مثبت و 172 شرکت با معاملات منفی به کار خود پایان دادند.

گروه های سرمایه گذاری ها، رایانه و فعالیت های وابسته و فرآورده های نفتی امروز بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص را داشتند. در مقابل محصولات شیمیایی، فلزات اساسی و شرکت های چند رشته ای صنعتی بیشترین تاثیر منفی را بر نماگر بورس ثبت کردند.

سرمایه گذاران در معاملات امروز برای خرید سهام صنایع انبوه سازی ، استخراج ذغال سنگ و لاستیک و پلاستیک بیشترین تمایل را داشتند.

این در حالی بود که سهام گروه های سایر واسطه گری های مالی، ماشین آلات و تجهیزات و شرکت های چند رشته ای با جو فروش به کار خود پایان دادند.

در پایان معاملات امروز ارزش معاملات خرد بورس با حذف معاملات بلوکی و اوراق، 336 میلیارد تومان بود. همچنین یک میلیارد تومان خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی ثبت شده است.

همچنین گروه های فرآورده های نفتی، سرمایه گذاری ها و محصولات فلزی امروز با بیشترین اقبال از سوی سرمایه گذاران حقیقی مواجه شدند. در مقابل حقوقی ها تلاش کردند از گروه های فلزات اساسی، بانک ها و محصولات شیمیایی که با عرضه های سنگین حقیقی ها مواجه شده بودند، حمایت کنند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد