Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/Hc4Di9
1397/05/30 - 11:41 تاريخ انتشار: 2305 تعداد بازديد: 51225 كد خبر:
با بررسی عملکرد سه ماهه منتهی به تیر:
بیشترین بازدهی در بازارهای برتر جهان به نام بورس تهران ثبت شد
با بررسی عملکرد پانزده بازار بزرگ در دنیا در سه ماه اخیر، بورس تهران با شاخص کل(TEDPIX) توانسته با بازدهی 13.9 درصدی، در صدر جدول بایستد در حالی که بازار نزدک با اخلاف بسیار فاحشی در رتبه دوم قرار گرفت.

بررسی عملکرد بازارهای برتر جهانی در سه ماهه منتهی به 31 تیرماه 97 نشان دهنده این است که بازار سرمایه ایران با بازدهی 13.9 درصدی، مرتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، با بررسی عملکرد پانزده بازار بزرگ در دنیا در سه ماه اخیر، بورس تهران با شاخص کل(TEDPIX) توانسته با بازدهی 13.9 درصدی، در صدر جدول بایستد در حالی که بازار نزدک با اخلاف بسیار زیادی در رتبه دوم قرار گرفت.

بر اساس این آمار، بورس تهران و شاخص تدپیکس در عملکرد سه ماهه منتهی به 31 تیرماه سال جاری با بازدهی مناسبی همراه شد و پس از آن بورس نزدک با بازدهی 9.4 درصدی شاخص نزدک در مقام دوم قرار گرفت.

مقام سوم به بورس بمبئی و شاخص BSE با بازدهی 6 درصدی تعلق گرفت و رتبه بعدی به بورس نیویورک و شاخص اس اندپی با بازدهی 4.9 درصدی تعلق گرفت.

بر این اساس، چهارمین و پنجمین رتبه نیز به بورس لندن و شاخص فوتسی با بازدهی 4.2 درصد و شاخص AEX در آمستردام با بازدهی 4 درصدی تعلق گرفت.

بدترین عملکرد در این بازه زمانی نیز به بورس استانبول با بازدهی منفی 15.2 درصدی تعلق گرفت و پس از آن بورس شانگهای با افت 7.9 درصدی در مقام دوم قرار گرفت و سومین بازدهی منفی نیز به بورس هنگ کنگ با بازدهی منفی 7 درصدی تعلق گرفت.

طی این بررسی، بورس تهران با پشت سرگذاشتن 79 روز معاملاتی از ابتدای سال 97 تا آخرین روز تیر ماه، توانسته 59 درصد از روزهای معاملاتی مزبور را در کانال مثبت قرار بگیرد و در میان کشورهای خاورمیانه، بیشترین درصد روزهای مثبت را در بازار از آن خود کند.

در میان دیگر کشورهای منطقه خاورمیانه ، بورس دوبی با پشت گذاشتن 91 روز معاملاتی در این بازه زمانی، تنها 44 درصد از این روزها را توانسته با افزایش شاخص به اتمام برساند.

عربستان سعودی با پشت سرگذاشتن 87 روز معاملاتی، تنها 52 درصد از این روزهای معاملاتی را در فاز مثبت به اتمام رسانده است و استانبول با پشت سرگذاشتن 90 روز معاملاتی تنها 48 درصد از این روزها را با افزایش شاخص به اتمام رسانده است.

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد