Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/LwmgnX
1397/06/02 - 10:50 تاريخ انتشار: 1717 تعداد بازديد: 51252 كد خبر:
طی هفته گذشته محقق شد؛
رشد ۶ هزار و ۴۳۴ واحدی شاخص بورس
در بورس تهران و در هفته گذشته 15 میلیارد انواع اوراق بهادار به ارزش 33 هزار و 600 میلیارد ریال معامله شد که نسبت به هفته قبل ارزش معاملات 35 درصد افزایش یافت.


شاخص بورس که نشانه عملکرد بورس است نسبت به هفته قبل بر روی رقم ۱۳۶ هزار و ۹۱۰ واحد ایستاد و به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، در بورس تهران و در هفته گذشته 15 میلیارد انواع اوراق بهادار به ارزش 33 هزار و 600 میلیارد ریال معامله شد که نسبت به هفته قبل ارزش معاملات 35 درصد افزایش یافت.

نوراله خانی کارگزار بورس در خصوص روند مثبت بازار در هفته گذشته گفت: هفته گذشته بازاری پرهیجان داشتیم و خبرهایی بر مبنای قیمت گذاری در بورس کالا، در بورس تهران تاثیرگذار بود و در مجموع معاملات خوب و پرحجمی را در نمادهای صادرات محور که شامل گروههای پتروشیمی، پالایشی و فلزات اساسی هستند داشتیم.

وی ادامه داد: حجم معاملات در هفته گذشته خوب بود­­ولی عمدتا صف های خرید توسط حقوقی های بزرگ عرضه­و این امر باعث شد شاخص به کانال 140 هزار واحدی نزدیک شده و یک رکورد جدید را ثبت کند.

در هفته گذشته کل معاملات حقوقی ها 61 درصد و کل معاملات حقیقی ها 31 درصد ثبت شد.

نرخ گذاری ها و رفع ابهامات در بورس کالا،​ مهمترین عامل تاثیرگذار بر بورس تهران در هفته گذشته بود در همین راستا رحیمی یکی از کارگزاران بورس تهران گفت: اتفاقاتی که در نرخ گذاری بورس کالا می افتد اگر به یک شفافیت برسد سبب می شود که بازار ما با نوسانات وهیجانات کمتری روبرو شده و در کل بازار به سمت شفاف تر شدن خواهد رفت و امیدواریم کماکان روندش مثبت باشد.

رشد 5 درصدی شاخص بورس سبب شد که فعالان بازار به روند مثبت این بازار امیدوار باشند در همین راستا باقری کارگزار بورس گفت: روند بازار مرتبط با تصمیمات کلانی است که برای بازار سرمایه گرفته می شود و اگر این تصمیمات در جهت حذف رانت ها و شفاف شدن قیمت ها در بورس کالا باشد قطعا صنایع تاثیرگذار بورس هم رشد خوبی را تجربه خواهند کرد.

فلزات اساسی با در اختیار داشتن 31 درصد سهم بازار، محصولات شیمیایی با در اختیار داشتن 17 درصد سهم بازار و فرآورده های نفتی با در اختیار داشتن 8 درصد سهم بازار در هفته گذشته در بازار سرمایه پیشرو بودند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد