Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/keMDH5
1397/06/05 - 10:00 تاريخ انتشار: 525 تعداد بازديد: 51328 كد خبر:
با رشد بیش از 2هزار واحد و طوفان نقاضا در بسیاری از نمادها :
کانال 140 هزار واحد شکسته شد
رشد همزمان شاخص کل و شاخص هم وزن
رسیدن به کانال 140 هزار واحد برای بورس تهران میسر شد، تا خوشبینی و چشم انداز مثبت سرمایه گذاری در این بازار صدچندان شود. بورس تهران امروز یکپارچه شاهد تقاضا در بسیاری از نمادهاست که با لیدرمحوری فلزات و شیمیایی ها آغاز شده است.

140 هزار واحدی شدن شاخص بورس تهران، اگرچه طی سال های اخیر دور از ذهن بود، اما امروز پنجم مرداد سال 1397، بورس تهران برای اولین بار کانال 140 هزار واحد را لمس کرد تا دیگر عملکردی اینچنین چندان دور از ذهن سرمایه گذاران نباشد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شاخص کل بازار سهام این روزها فارغ از هرگونه هیجان و تحت تاثیر عوامل بنیادی و رفتار منطقی سهامداران در مسیری قدم میگذارد که در تاریخ فعالیت آن بی سابقه است.

بازدهی قابل توجه و رشد بی محابای شاخص کل، باعث شده موضوع سرمایه گذاری در بورس تهران در میان مردم از رایج ترین بحث ها و دغدغه ها باشد. از این رو هجوم نقدینگی از دیگر بازارها به بورس امروز نیز فصل جدیدی از عملکرد این بازار را رقم زد.

به این ترتیب شاخص کل بورس تهران برای نخستین بار از مرز 140 هزار واحد گذشت و تا لحظه نگارش این گزارش (60 دقیقه ابتدایی)، با رشد حدود 2000 واحدی به سطح 140 هزار و 292 واحد رسیده است.

بازار سهام معاملات امروز را در حالی آغاز کرد که در ساعات ابتدایی فعالیت،  رشد حدود هزار واحد را به ثبت رساند. در همین ساعات رشد شاخص بیشتر تحت تاثیر صنایع فلزی و شیمیایی بود ، به نحوی که نمادهای "فولاد"، "شتران" و "شبندر" بیش از همه در این رشد نقش داشتند.

در همین زمینه در بسیاری از نمادهای فلزی افزایش تقاضا منجر به تشکیل صف خرید شد. اما یکی از مهمترین اتفاقات این صنعت احتمال بسیار زیاد بازگشایی نماد ملی مس ایران است که می تواند تقاضای جذابی را از سوی سهامداران به همراه داشته باشد.

ملی مس ایران که دقایقی پیش شفاف سازی در خصوص تغییر فرمول محاسبه قیمت های پایه محصولات مسی در بورس کالا را منتشر کرد، بر اساس اطلاعیه پیام ناظر مشکلی برای بازگشایی ندارد.

در کنار شاخص کل، شاخص هم وزن نیز در روندی صعودی به کانال 21 هزار واحد وارد شد. رشد همزمان دو شاخص مهم بورس تهران حاکی از سبزپوشی تقریبا یکپارچه صنایع بورسی است. این موضوع نشان میدهد برخلاف بسیاری از هفته های گذشته، گروه های و کوچک و بزرگ در کنار هم، مورد توجه سهامداران قرار گرفته اند.

با گذشت 60 دقیقه از آغاز معاملات بورس تهران، ارزش معاملات تهران به رقم قابل توجه 200 میلیارد تومان رسیده است و حجم معاملات نیز در محدوده 850 میلیون سهم قرار دارد.

تا این لحظه نماد "فولاژ" بیشترین تقاضا را میان سهامداران به ثبت رسانده و بیشترین حجم صف خرید را به ثبت رسانده است، در مقابل نیز "های وب" همچنان شاهد فشار عرضه از سوی سهامداران است و بیشترین حجم فروش را در میان نمادهای بورسی در اختیار دارد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد