Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/rQQaon
1397/06/05 - 15:16 تاريخ انتشار: 894 تعداد بازديد: 51351 كد خبر:
در ۷ ماهه نخست ۲۰۱۸ روی داد:
رشد ۲۳درصدی تولید فولاد خام ایران
بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد، ایران در هفت ماهه نخست سال ۲۰۱۸میلادی، ۱۴میلیون و ۴۵۷ هزار تن فولاد خام تولید کرد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۱۱ میلیون و ۶۹۷ هزار تن بود.


انجمن جهانی فولاد اعلام کرد: طی هفت ماهه نخست سال۲۰۱۸میلادی، تولید فولاد خام ایران و جهان نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب۲۳.۶ درصد و ۵ درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد، ایران در ۷ماهه نخست سال ۲۰۱۸میلادی، ۱۴میلیون و ۴۵۷ هزار تن فولاد خام تولید کرد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۱۱ میلیون و ۶۹۷ هزار تن بود.

همچنین ایران طی ماه ژوئیه ۲۰۱۸ میلادی، یک میلیون و ۹۸۱هزار تن فولاد خام تولید کرد. این آمار در مدت مشابه سال گذشته میلادی، یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن بود که حاکی از رشد ۱۳.۲ درصدی تولید فولاد خام نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

طی ۷ ماهه ۲۰۱۸ میلادی،۶۴ کشور تولید کننده فولاد در مجموع یک میلیارد و ۳۸ میلیون و ۳۶۹ هزار تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال قبل(۹۸۸ میلیون و ۵۸۷هزار تن)، ۵ درصد رشد نشان می دهد. تولید جهانی فولاد خام در ماه ژوئیه نیز با ۵.۸ درصد افزایش به ۱۵۴میلیون و ۵۷۶ هزار تن رسید.

تولید فولاد خام چین طی هفت ماهه اخیر ۶.۳درصد افزایش یافت و این کشور با تولید ۵۳۲میلیون و ۸۴۶ هزار تن به عنوان بزرگترین تولید کننده فولاد خام جهان شناخته شد. هند با تولید ۶۱ میلیون و۸۳۱هزار تن فولاد خام، ژاپن با ۶۱ میلیون و ۳۹۰هزار تن، امریکا با ۴۹ میلیون و ۳۳۴هزار تن،کره جنوبی با ۴۲ میلیون و ۲۳۸ هزار تن و روسیه با ۴۲ میلیون و ۹۴هزار تن، بیشترین میزان تولید فولاد خام در سال ۲۰۱۸ را بعد از چین به خود اختصاص دادند.

همچنین طی ماه ژوئیه ۲۰۱۸، تولید فولاد در ترکیه با افت ۲.۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به سه میلیون و ۲۶۶ هزار تن کاهش یافت.

افزایش ۴۹ درصدی تولیدآهن اسفنجی

در هفت ماهه نخست سال جاری میلادی،ایران ۱۵ میلیون و ۲۷۷هزار تن آهن اسفنجی تولید کرد که نشان از رشد ۴۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۷ دارد. میزان تولید آهن اسفنجی ایران در سال گذشته میلادی ۱۰میلیون و ۲۵۶هزار تن به ثبت رسیده است.

تولید آهن اسفنجی ایران در ژوئیه ۲۰۱۸ نیز با ۴۱.۲ درصد رشد نسبته به مدت مشابه سال قبل،به ۲میلیون و ۱۹هزار تن افزایش یافت.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد