Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/8YDZBj
1397/06/05 - 15:46 تاريخ انتشار: 1279 تعداد بازديد: 51357 كد خبر:
در میانه این هفته معاملاتی رخ داد؛
توقف 26 نماد بازار پایه برای جابه‌جایی میان تابلوهای ب و ج
سه نماد «ذوب»، «شراز» و «هرمز» که به دو گروه فلزات اساسی و فرآورده‌های نفتی تعلق دارند امروز دوشنبه پنج شهریور‌ماه 97 با تاثیر مثبت تا سقف 5.2 واحدی در رشد یک درصدی این نماگر سهیم بودند.

در میانه هفته معاملاتی جاری شاخص کل فرابورس ایران با 16 واحد افزایش، برای نخستین بار ایستادن در ارتفاع 1578 واحدی را تجربه کرد تا بدین ترتیب آیفکس برای دومین روز متوالی رکورد‌شکنی کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، سه نماد «ذوب»، «شراز» و «هرمز» که به دو گروه فلزات اساسی و فرآورده‌های نفتی تعلق دارند امروز دوشنبه 5 شهریور‌ماه 97 با تاثیر مثبت تا سقف 5.2 واحدی در رشد یک درصدی این نماگر سهیم بودند. از طرف دیگر، نماد‌های «حسینا» و «شراز» در روز جاری بیشترین افزایش قیمت و نماد‌های «شپاش» و «مفاخر» بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند و سه نماد «ذوب»، «شغدیر» و «سمگا» به عنوان پُربازدید‌ترین نماد‌ها شناخته شدند.

در مجموع بازار‌های نُه‌گانه فرابورس نیز امروز بیش از 932 میلیون ورقه به ارزش 5 هزار و 952 میلیارد و 737 میلیون ریال داد‌و‌ستد شد که در مجموع دو بازار اول و دوم تعداد 453 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 503 میلیارد میان معامله‌گران دست‌به‌دست شد و نماد «ذوب» با حجم معاملاتی بیش از 148میلیون سهمی به ارزش افزون بر 286 میلیارد ریال برای چندمین روز متوالی بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار گرفت.

بازار پایه نیز امروز میزبان جابه‌جایی 469 میلیون سهم به ارزش 641 میلیارد ریال بود.

از جمله اتفاقات مهم امروز بازار پایه می‌توان به درج نماد «سمایه» متعلق به بانک سرمایه (سهامی عام) در پی تصمیم هیات پذیرش فرابورس ایران و اضافه شدن این نماد به فهرست نرخ‌های تابلو ب بازار پایه به عنوان دویست و بیست و نهمین نماد معاملاتی اشاره کرد.؛ این نماد در گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری و زیر‌گروه سایر واسطه‌های پولی قرار دارد.

همچنین نماد معاملاتی شرکت بانک قرض الحسنه رسالت «وسالت1» امروز دوشنبه در تابلو پایه ب این بازار گشایش یافت و نماد «وکادو1» متعلق به شرکت تکادو به‌منظور برگزاری مجمع عمومی سالانه صاحبان سهام در روز چهارشنبه 7 شهریور‌ماه، در پایان معاملات امروز متوقف شد.

از طرف دیگر، این بازار بنابر اعلام قبلی امروز شاهد توقف نماد معاملاتی 26 شرکت در پایان معاملات به دلیل جابه‌جایی این نماد‌ها میان تابلوهای ب و ج بازار پایه بود.

در سمت دیگر بازار، معاملات اوراق بهادار در بازار ابزار‌های نوین مالی فرابورس (شامل معاملات اوراق بدهی، اوراق تسه و ETF) با خرید و فروش 11 میلیون ورقه به ارزش 3 هزار و 807 میلیارد ریال پیگیری شد و نماد «آکورد1» متعلق به واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری آرمان آتی کوثر که معاملات آن در تابلو صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله انجام می‌شود، با توجه به برگزاری مجمع عمومی سالیانه طبق اعلام مدیریت صندوق امروز متوقف شد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد