Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/UQvHhe
1397/06/10 - 14:18 تاريخ انتشار: 700 تعداد بازديد: 51446 كد خبر:
تعرفه هایی که اقتصاد آمریکا را نشانه رفت:
آمریکا در نبرد اقتصادی با خود
به نظر می رسد تنش های تجاری آمریکا و چین تاثیر منفی زیادی بر افت صادرات محصولات کشاورزی داشته است. ماه گذشته صادرات کالاهای مصرفی و سرمایه ای نیز با کاهش روبرو شده است.

شاخص اس اند پی آخرین روز معاملاتی هفته را بدون تغییر خاصی به پایان برد در حالی که شاخص داوجونز و نزدک با رشد نسبی همراه شدند. در این بین کانادا و آمریکا نیز مذاکرات تجاری خود را به هفته های آتی موکول کردند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، مذاکرات میان آمریکا و کانادا بر سر پیمان نفتا ادامه دار شده است و هر دو طرف مذاکره برای رسیدن به نتیجه مطلوب، هفته های آتی را برای ادامه مذاکرات انتخاب کرده اند.

در بازار آمریکا، قیمت سهام شرکت آمازون با رشد 0.5 درصدی رو به رو شد و ارزش بازار این شرکت را به یک تریلیون دلار رساند.

 قیمت سهام اپل با رشد 1.2 درصدی به رکورد جدیدی دست یافت و شاخص داوجونر نیز با افت 0.09 درصدی مواجه شد. اس اند پی نیز رشد 0.01 درصدی داشت در حالی که نزدک0.2 درصد مثبت شد.

قیمت سهام کوکاکولا در پی توافق بر سر خرید سهام قهوه کوستا با رشد 0.8 درصدی رو به رو شد. گویا کوکاکولا در تصمیمی جدید در نظر دارد تا شرکت تولید زنجیره ای قهوه کوستا را به قیمت 5.1 میلیارد دلار خریداری کند.

در ادامه، قیمت سهام شرکت تسلا موتورز نیز در پی تصمیم شرکت بلک راک به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره تسلا، مبنی بر تعویض مدیر عامل این شرکت ایلان ماسک، با افت قیمت رو به رو شد.

سهام شرکت مواد غذایی و رستوران های زنجیره ای مکزیکی چیپوتله نیز با افت 1.8 درصدی رو به رو شد در حالی که در تازه ترین خبر ارسالی، ویلیام آکمن از ترکیب هیات مدیره این شرکت خارج شده است.

قیمت سهام شرکت خودروسازی فورد نیز با افت 2.3 درصدی رو به رو شد. در حالی که این شرکت تصمیم گرفته است که به دلیل جنگ های تعرفه ای بین آمریکا و چین، کارخانه تولید خودروهای کوچک خود در چین را تعطیل کند.

اما در بحث کلان اقتصادی در آمریکا، تازه ترین آمارها رسمی نشان می دهد که کسری تجارت کالای این کشور در ماه جولای به شدت افزایش داشته است.

به گزارش رویترز، کاهش صادرات محصولات کشاورزی تاثیر زیادی بر رشد فزاینده کسری تجاری کالای آمریکا در ماه جولای داشته و این مساله می تواند فشار زیادی بر رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه سوم امسال وارد کند.

بر اساس این گزارش، وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد: کسری تجاری کالا در ماه گذشته با 6.3 درصد افزایش به بیش از 72.2 میلیارد دلار رسیده است.

صادرات کالا در این مدت با 1.7 درصد کاهش به 140 میلیارد دلار رسیده است. صادرات محصولات کشاورزی و مواد غذایی با افت 6.7 درصدی مواجه شده است.

به نظر می رسد تنش های تجاری آمریکا و چین تاثیر منفی زیادی بر افت صادرات محصولات کشاورزی داشته است. ماه گذشته صادرات کالاهای مصرفی و سرمایه ای نیز با کاهش روبرو شده است.

واردات کالا در این مدت با رشد 0.9 درصدی روبرو شده و به بیش از 212 میلیارد دلار رسیده است.

گزارش دولت آمریکا نشان می دهد که تجارت بیش از 1.06 درصد سهم در رشد تولید ناخالص داخلی 4.1 درصدی در سه ماه دوم داشته است.

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد