Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/M6sprk
1397/06/14 - 17:19 تاريخ انتشار: 1297 تعداد بازديد: 51562 كد خبر:
اپل و آمازون، دو رقیب سرسخت تریلیون دلاری
در معاملات صبح روز گذشته بازار نیویورک، هر سهم آمازون با افزایش یک درصدی به قیمت دو هزار و 50 دلار خرید و فروش شد تا مجموع ارزش سهام این بازار اینترنتی از مرز یک تریلیون دلار عبور کند.

در معاملات ماه گذشته میلادی، ارزش سهام شرکت اپل از مرز یک تریلیون دلار عبور کرد و توانست نام دومین شرکت فرا تریلیون دلاری در جهان را یدک بکشد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، در معاملات صبح روز گذشته بازار نیویورک، هر سهم آمازون با افزایش یک درصدی به قیمت دو هزار و 50 دلار خرید و فروش شد تا مجموع ارزش سهام این بازار اینترنتی از مرز یک تریلیون دلار عبور کند.

در ماه‌ های اخیر شرکت اپل و آمازون رقابت شدیدی برای تبدیل شدن به اولین شرکت یک تریلیون دلاری جهان با یکدیگر داشتند اما اپل در نهایت و با رشد چشم‌گیر توانست آمازون را پشت سر بگذارد و این عنوان را به خود اختصاص دهد .

این در حالی است که، اپل نخستین شرکت یک تریلیون دلاری تاریخ نیست؛ چرا که پیش از این در سال ۲۰۰۷ شرکت نفتی پتروچاینا موفق شد به مرز یک تریلیون دلار برسد اما پس از مدت کوتاهی ارزش این شرکت با سقوط مواجه شد و این جایگاه را از دست داد.

در حال حاضر اپل و آمازون تنها شرکت‌ های یک تریلیون دلاری جهان هستند و مایکروسافت و گوگل نیز با مجموع ارزش ۸۵۰ و ۸۴۰ میلیارد دلار  در رتبه های بعدی جای دارند.

ارزش سهام آمازون در سه سال گذشته بیش از سه برابر افزایش یافت. اما این شرکت با رقیب تریلیون دلاری خود نیز در حال رقابت است. دستیار دیجیتال آمازون که الکسا نام دارد ، با دستیار صوتی اپل یعنی سیری در حال رقابت است.

همچنین سرویس پخش موسیقی آنلاین آمازون‌ با سرویس اپل موزیک در حال رقابت است. انتظار می‌رود اپل نیز در سال آینده با ارائه سرویس استیریم آنلاین ویدئو مشابه نتفیلیکس و ارائه ۱۲ سریال اختصاصی به رقابت با سرویس ویدئو پرایم آمازون بپردازد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد